po út st čt so ne

Hrajeme 16.–20. 2.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

DEU 2018, režie: Thomas Stuber, 125 min.

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život a vegetuje na sociálním dně, je i tohle velká výzva. Christiana se ujímá veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek. Láska mezi regály je křehká, civilní a realistická romance z místa, kde není vidět na nebe.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 16. 2. v 17.15 ZDE

Ne 17. 2. v 17.15 ZDE

Po 18. 2. v 19.45 ZDE

Út 19. 2. v 19.45 ZDE

St 20. 2. v 19.45 ZDE

Další informace: Film Europe      ČSFD

 

Hrajeme 16.–20. 2.

do 12 let nevhodný, titulky, komediální drama, vstupné: 120 Kč

USA 2017, režie: Neil Burger, 125 min.

Nedotknutelní patří mezi příběhy, které mají takovou sílu, že si je lidé připomínají a vyprávějí stále znovu. Zcela ochrnutý boháč z vyšší společnosti si za svého pečovatele vybere tu nejméně pravděpodobnou osobu. Přidrzlého nespoutaného mladíka černé pleti, kterého právě pustili z vězení. Se svojí verzí setkání dvou lidí z úplně rozdílných světů teď přicházejí filmoví vypravěči a snílci z Hollywoodu.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 16. 2. v 19.45 ZDE

Ne 17. 2. v 19.45 ZDE

Po 18. 2. v 17.15 ZDE

Út 19. 2. v 17.15 ZDE

St 20. 2. v 17.15 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

Jako muž, který má vše ale který ztratil možnost se hýbat, se představí  Bryan Cranston proslavený seriálem Perníkový táta ( Breaking Bad ) a nominovaný na Oscara za film Trumbo. Jeho pravou ruku a spojku se světem hraje Nicole Kidman. Roli odzbrojujícího muže, který má hned na jazyku to, co na srdci, hraje Kevin Hart. Díky své kombinaci výřečného komika z Jumanji a kontroverzní osoby, jež byla tlakem veřejnosti nucena vzdát se moderování letošních Oscarů, je pro danou roli ideální volbou.

Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí.

Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda. Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako Lego. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek.

Film je remakem jednoho z komerčně nejúspěšnějších francouzských filmů všech dob.

Hrajeme 21.–24. 2.

do 12 let nevhodný, titulky, psychologický thriller, vstupné: 120 Kč, členové FK 90 Kč

SPA/FRA/ITA 2018, režie: Asghar Farhadi, 132 min.

Jedna rodina, jedna láska, jedno tajemství a jedno záhadné zmizení. Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v psychologickém thrilleru dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 21. 2. v 19.45 ZDE

Pá 22. 2. v 19.45 ZDE

Ne 24. 2. v 19.45 ZDE

Další informace: Aerofilms     ČSFD

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes.

 

Hrajeme 21.–24. 2.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

LBN/FRA/USA 2018, režie: Nadine Labaki, 120 min.

Cena poroty / Cannes 2018; nominace na Zlatý glóbus 2018; nominace na Oscara 2019

Příběh dvanáctiletého chlapce, který zažaluje své rodiče za to, že mu dali život, je strhující výpovědí o životě nejchudších ve slumech současného Libanonu. Snímek, který na festivalu v Cannes ohromil diváky, kritiku i porotu, je díky své směsi realismu a intenzivních emocí přirovnáván k slavnému Milionáři z chatrče. Libanonská režisérka a scenáristka Nadine Labaki podává vyhrocené a lehce pikareskní svědectví o extrémních podmínkách života ve své zemi pohledem malého dítěte, a přitom se neuchyluje k emocionálnímu vydírání – zdánlivě neochvějně ponurou trajektorii příběhu navíc účelně obohacuje o záblesky radosti a humoru.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 21. 2. v 17.30 ZDE

Pá 22. 2. v 17.30 ZDE

So 23. 2. v 17.00 ZDE

Ne 24. 2. v 17.00 ZDE

Další informace: Film Europe     ČSFD

 

 

 

Hrajeme 23. 2.

do 12 let nevhodný, titulky, romantická komedie, vstupné: 150 Kč (včetně přípitku a občerstvení)

USA 2018, režie: Peter Segal, 98 min.

Nikdy není pozdě začít znovu! Vtipný a zároveň romantický film o cestě jedné obyčejné dívky za štěstím. Maya pracuje v místním supermarketu a marně čeká na povýšení, protože jí chybí tolik potřebný vysokoškolský diplom. Vše se rozhodnou vyřešit její přátelé a díky nové identitě, kterou pro ni vytvoří, Maya získá pozici, o které vždycky snila. Tím ale její nesnáze nekončí.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR! Vstupenky na toto představení lze zakoupit pouze v pokladně kina, nebo Art klubu.

So 23. 2. v 19.00 ZDE (začátek projekce ve 20.00)

Další informace: Freeman Ent. ČSFD