po út st čt so ne
20

Hrajeme 23.–26. 3.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 140 Kč

FRA 2022, režie: Valeria Bruni Tedeschi, 125 min.

Pozdní osmdesátá léta v Paříži. Skupinu mladých herců právě přijala divadelní škola Les Amandiers, prestižní instituce, kterou vede Patrice Chéreau. Společně se vydávají na cestu životem a začínající kariérou, plnou učení, hraní, lásky, strachu, touhy prožívat vše naplno a také prvních tragédií. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 23. 3. v 19.45 ZDE

Pá 24. 3. v 19.45 ZDE

Ne 26. 3. v 19.45 ZDE

Další informace: Film Europe      ČSFD

 

Hrajeme 25. 3.

do 15 let nepřístupný, erotické drama, vstupné: 240 Kč (včetně přípitku a občerstvení)

ČR/PL 2022, režie: Tomasz Wiński, 95 min.

Hana (Hana Vagnerová) začíná cítit, že její vztah s Petrem (Matyáš Řezníček) se pohybuje v příliš zajetých kolejích. Rozhodne se ho tedy osvěžit a začne s Petrem sdílet své erotické představy a tajné sny. Od vyprávění je pak už jen krůček k činům. Ke zkoumání vlastní intimity, k zážitkům s jinými partnery a ke stále intenzivnějšímu hledání hranic, za které se dá v lásce a sexu zajít. Experiment se svobodou se však může snadno vymknout z rukou...

Vstupenky/vouchery lze zakoupit pouze v pokladně Art klubu, nebo v pokladně kina Mír 70 Krnov

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

So 25. 3. v 19.00 (projekce filmu začíná ve 20.00 hod.)

Další informace: Aerofilms      ČSFD

 

Hrajeme 30. 3. – 2. 4.

do 15 let nepřístupný, dabing, dokumentární, vstupné: 140 Kč

ČR/SR/NOR 2022, režie: Veronika Lišková, 104 min.

Mladá antropoložka Zdenka se se svým manželem a třemi syny přestěhuje na Špicberky v Norsku, aby pozorovala, jak se mění život v polárních oblastech. Získala prestižní dvouletý grant na rozsáhlý vědecký výzkum o dopadu globalizace na obyvatelstvo v nejsevernějším městě světa, Longyearbyenu. Poté, co se Zdenka zamiluje do svého nového domova, zjistí, že v Arktidě mizí daleko víc než jen ledovce a permafrost. Prostřednictvím rozhovorů s obyvateli si začíná uvědomovat, jak heterogenní malá místní komunita vlastně je, a postupně odhaluje napětí, které se skrývá pod povrchem. Zdenka se zároveň snaží přijít na to, do jaké míry se může zapojit do místní komunity, kterou původně zamýšlela jen pozorovat.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 30. 3. v 17.15 ZDE

Pá 31. 3. v 17.15 ZDE

So 1. 4. v 17.15 ZDE

Ne 2. 4. v 17.15 ZDE

Další informace: Cinémotif Films       ČSFD

 

Hrajeme 28.–29. 3.

do 12 let nevhodný, titulky, historické drama, vstupné: 140 Kč

SR/ČR 2023, režie: Mariana Čengel Solčanská, 110 min.

Dvě dívky zmítané problémy dospívání a citovou nejistotou se rozhodnou podlehnout vzájemné přitažlivosti bez ohledu na rozdíly v jejich sociálním postavení a národnosti. Zatímco se v roce 1918 svět koupe v krvavé válce, zápasí služka a panská slečna o právo svobodně žít a milovat.

Mladičká Anka odjíždí ze Slovenska pracovat jako služka do panského domu v Praze. Toto třpytivé velkoměsto rakousko-uherské monarchie v sobě skrývá nadpozemský život, který ale Anka nikdy neokusí. Místo toho ji čeká služba v domě vysoce postaveného státního úředníka a jeho rodiny. Atraktivní barevné salóny ostře kontrastují se špeluňkami, ve kterých den za dnem přežívá neviditelný personál. Anka sleduje vznešený svět, ve kterém je jejím úkolem prát špinavé prádlo a vynášet ranní moč. Ale ani na druhé straně žebříčku není svět růžový. Jeho hlavní představitelku Resi, dceru pána domu, s Ankou spojuje jen společný rok narození. Resi sotva přestala být dítětem a už se ocitá v kolotoči společenských norem. Dohodnutá svatba s „dobrou partií” měla být vysvobozením ze zlaté klece, ale realita manželského soužití není taková, jak si ji Resi představovala.

Anka a Resi, dvě stejně staré dívky z opačných pólů společnosti v sobě najdou spřízněné duše. Stanou se nejlepšími kamarádkami, milenkami a jsou si vzájemně jediným světlým bodem v přísně vytyčených hranicích společensky akceptovatelných norem v období 1. světové války a skomírající rakousko-uherské monarchie. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Út 28. 3. v 19.15 ZDE

St 29. 3. v 19.15 ZDE

Další infomrace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 30. 3. – 2. 4.

mládeži přístupný, titulky, komedie, vstupné: 120 Kč

FRA 2022, režie: Laurent Tirard, 88 min.

Pětice trochu bláznivých jeptišek chce zachránit místní chátrající domov důchodců stůj co stůj. Dokonce i za cenu toho, že se zúčastní cyklistického závodu, který nabízí prémii pro vítěze. Jediný problém je, že jim to na kole moc nejde. A ještě ke všemu má podobné plány i někdo jiný. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 30. 3. v 19.15 ZDE

Pá 31. 3. v 19.15 ZDE

So 1. 4. v 19.15 ZDE

Ne 2. 4. v 19.15 ZDE

Další informace: Bohemia MP      ČSFD