po út st čt so ne

Hrajeme 23.–26. 11.

do 12 let nevhodný, titulky, válečné drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

FRA/BLG/GBR/USA 2017, režie: Cédric Jimenez, 119 min.

Není to jen malý český příběh. Je to velký příběh druhé světové války. Do českých kin se chystá další zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který se věnuje atentátu na Reinharda Heydricha. Do kin vstoupí pod názvem Smrtihlav.

Film vznikl na základě oceňované knihy HHhH Francouze Laurenta Bineta, jejíž pojmenování znamená Himmlers Hirn heisst Heydrich, neboli Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich.

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky.

Rezervace vstupenek:

Čt 23. 11. v 19.30 ZDE

Pá 24. 11. v 19.30 ZDE

So 25. 11. v 17.00 ZDE

Ne 26. 11. v 19.30 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 25.–26. 11.

do 12 let nevhodný, titulky, komedie, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

USA 2017, režie: Ken Marino, 115 min.

Držte si plavky, přichází . . .

Odvážnou a svůdnou letní komedii Milovník po přechodu zdobí sexbomby dvou generací. Mexická kráska Salma Hayek a sexuální symbol šedesátých let, legendární Raquel Welch. Pánské pokolení ji ale přesto příliš neocení. Hlavním hrdinou je totiž zrezlý playboy za zenitem, jehož pokusy vrátit se po letech jako obávaný dobyvatel ženských srdcí a peněženek už neprobouzí libido, ale spíš rozpaky a úsměvy. A obě krasavice mu k tomu pěkně zatopí.

Coby neodolatelný seladon městských bazénů měl Maximo jediný cíl – klofnout bohatou starší dámu, nechat se vyživovat a vést sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žíla ale někdy vyschne. Vlastní datum vydání právě zařadilo Maxima do kategorie lenivých veteránů, když se jeho velmi stará žena spustí s velmi mladým prodejcem aut a podvedeného Maxima vykopne na ulici. Ze zlaté klece se stěhuje k sestře do obyčejného bytu a ocitá se ve světě lidí, kteří pracují, nakupují, sami si vaří a provádějí další nepředstavitelné věci. Tudy ale cesta nevede. Ještěže existují děti a ty mají spolužačky a ty zase mají starou bohatou babičku. Svět by přecijen mohl být zase spravedlivý a další boj o pohodlný život může začít. Povede se Maximovi oprášit své zašlé umění svůdce a obnoví slávu svých žlutých plavek? Předá tajemství milovníka svému malému synovci?

Rezervace vstupenek:

So 25. 11. v 19.30 ZDE

Ne 26. 11. v 17.00 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 30. 11. – 3. 12.

do 12 let nevhodný, titulky, hudební komedie, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

FRA 2017, režie: Guillaume Canet, 123 min.

Tematicky bohatá, vtipná a mrazivá satira na pomezí reality a fikce se dotýká současné posedlosti mládím, obtíží soužití dvou umělců, krize středního věku a mnohého dalšího. Guillaume Canet ve filmu Rock'n Roll natáčí jiný film, kde hraje otce dvacetileté hvězdičky. První velkou ránu jeho egu uštědří zjištění, že podle své kolegyně rozhodně není cool a na jejím seznamu herců, se kterými by si to chtěla rozdat, figuruje ostudně nízko. Jeho duševní vyrovnanosti také vůbec nepomáhá, že jeho partnerka Marion Cotillard v rámci přípravy na roli v novém počinu Xaviera Dolana doma vybudovala záhonek s živými králíčky a mluví nesrozumitelným quebeckým akcentem (protože „za roli, která nemá přízvuk nebo postižení, dneska žádnou cenu nedostaneš"). Frustraci 43letého umělce korunuje předávání cen César, kde mu sošku vyfoukne o generaci mladší kolega. V tom okamžiku se Guillaume rozhodne najít své ztracené sebevědomí stůj co stůj.(Letní filmová škola)

Rezervace vstupenek:

Čt 30. 11. v 19.30 ZDE

Pá 1. 12. v 19.30 ZDE

So 2. 12. v 17.00 ZDE

Ne 3. 12. v 17.00 ZDE

Další informace: LFŠ 2017      ČSFD

 

 

Hrajeme 27.–29. 11.

mládeži přístupný, titulky, komedie, vstupné: 110 Kč, členové FK 90 Kč

BEL/NLD/BLG 2016, režie: Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth, 94 min.

Satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem.

Král Belgičanů je právě na státní návštěvě v Istanbulu, když se dozví, že se jeho země rozpadla. Musí se okamžitě vrátit domů, aby zachránil své království. Sluneční bouře ale způsobí, že vzdušný prostor je kompletně uzavřen a komunikace nefunguje. Žádná letadla. Žádné telefony. S pomocí britského filmaře a tanečnic z bulharského folklórního souboru se králi a jeho doprovodu podaří utéct přes hranice. Inkognito. Tak začíná odysea napříč Balkánem, během níž král objeví skutečný svět - a své pravé já.

Film belgické režisérské dvojice Petera Brosensa a Jessiky Woodworthové měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.

Rezervace vstupenek:

Po 27. 11. v 19.30 ZDE

Út 28. 11. v 19.30 ZDE

St 29. 11. v 19.30 ZDE

Další informace: Artcam      ČSFD

 

Hrajeme 2.–3. 12.

do 15 let nepřístupný, titulky, životopisný, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

FRA/BEL 2017, režie: Jacques Doillon, 120 min.

V roce 1880 získává Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Následně poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Snímek Jacquese Doillona portrétuje Rodina jako senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce sexuálním zážitkem.

Rezervace vstupenek:

So 2. 12. v 19.30 ZDE

Ne 3. 12. v 19.30 ZDE

Další informace: Film Europe      ČSFD