Smrtihlav

Kategorie:
Art klub
Datum:
2017-11-26 19:30

do 12 let nevhodný, titulky, válečné drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

FRA/BLG/GBR/USA 2017, režie: Cédric Jimenez, 119 min.

Není to jen malý český příběh. Je to velký příběh druhé světové války. Do českých kin se chystá další zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který se věnuje atentátu na Reinharda Heydricha. Do kin vstoupí pod názvem Smrtihlav.

Film vznikl na základě oceňované knihy HHhH Francouze Laurenta Bineta, jejíž pojmenování znamená Himmlers Hirn heisst Heydrich, neboli Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich.

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky.

Rezervace vstupenek:

Čt 23. 11. v 19.30 ZDE

Pá 24. 11. v 19.30 ZDE

So 25. 11. v 17.00 ZDE

Ne 26. 11. v 19.30 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda