po út st čt so ne

Bláznivý Petříček

Kategorie:
Městské divadlo
Datum:
2018-05-15 19:00

Divadelní variace na filmovou „gangsterskou pohádku“

Příběh lásky mladého muže, znuděného všedností a krásné teroristky, kteří utíkají před policií, rodinami, ale také před životem. Příběh dvou lidí, kteří se vzbouřili, ačkoliv věděli, že je ta vzpoura zabije… Ale užili si to naplno! A třeba to skončí dobře jako v pohádce.

Inscenace vychází ze stejnojmenného francouzského filmu z roku 1965, ve kterém hlavní role ztvárnili Jean Paul Belmondo a Ana Karina.
"Mně se ten film na poprvé nelíbil, ale vrátil jsem se k němu, protože ve mně zanechal neklid. Je to příběh čisté lásky namočené ve špíně, to mě při psaní scénáře přitahovalo," vysvětlil výběr námětu režisér a autor scénáře Peter Serge Butko.

Vojtěch Dyk: „Je to taková divadelní hra na film, kdy na jevišti vytváříme iluzi filmového ateliéru a měníme ho na nejrůznější prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Zkuste si to představit jako příběh který by se dnes už asi nemohl stát. A kdyby se stal, patrně by mu chybělo něco z romantizmu doby, ve které se odehrává, nebo by mu chyběla odvaha, bláznivost, nebo něco jiného.“

Režie: Peter Serge Butko
Hrají: Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk
Hudba: Roman Holý
Texty písní: Marek Doubrava

Vstupné: 350 a 320 Kč, předprodej TIC Krnov

 
 

Powered by iCagenda