po út st čt so ne
  • Pohledy na Krnov IV.

    Flemmichova vila 16. 3. – 5. 5.

  • Městské divadlo 9. 4. v 19.00

  • Městské divadlo 13. 4. v 15.30

  • Městské divadlo 13. 5. v 19.00

Ensamble Frizzante & Vanda Hybnerová

Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2018-07-15 19:30

Klášterní hudební slavnosti 2018

Poezie ve vokální hudbě

Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se v letošním roce bude konat již po dvanácté. Festival se v tomto roce značně rozšiřuje, celkem tedy zasáhne do 14 měst a obcí. Koncerty také proběhnou na několika zajímavých místech a v zajímavých prostorách. Mezi taková místa patří nově např. Tančírna v Račím Údolí na Javornicku, bývalý Augustiniánský klášter ve Šternberku, dřevěný kostel sv. Archanděla Michaela v Maršíkově nebo třeba zámek Konice. Mezi umělce, kteří přijali pozvání na festivalu vystoupit, můžeme s radostí jmenovat sopranistku Evu Urbanovou, harfistku Janu Bouškovou, houslistu Jaroslava Svěceného, flétnistu Jiřího Stivína, herečku Vandu Hybnerovou, soubor Musica Florea či muzikálovou zpěvačku Báru Basikovou. V programu zazní také slavná díla světových i českých autorů, mezi jinými Stabat Mater A. Dvořáka, Čtvero ročních dob A. Vivaldiho nebo se můžeme těšit na tématický španělský večer s flamencem a operou Carmen.


Koncert v Krnově se uskuteční v neděli 15.7.2018 v koncertní síni sv. Ducha. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení vokálního kvintetu Ensemble Frizzante, který společně s Vandou Hybnerovou (mluvené slovo) představí program s názvem „Poezie ve vokální hudbě.“ Zazní skladby věhlasných skladatelů, jakými jsou například J. S. Bach či P. Hindemith, ale také skladby méně známých autorů.

Začátek koncertu je ve 19:30 a vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji prostřednictvím serveru www.goout.net, či v průběhu června také v TIC Krnov (tel.: 554 614 612). Pro bližší informace navštivte www.klasternihudebnislavnosti.cz.


 
 

Powered by iCagenda