po út st čt so ne
  • Flemmichova vila 4. 10. – 25. 11.

  • Městské divadlo Krnov

    Den otevřených dveří 23. 11. 16.00–20.00

  • Městské divadlo Krnov, 24. 11. v 18.00

  • Městské divadlo Krnov, 25. 11. v 15.30

Magická letní noc

Kategorie:
Městské muzeum
Datum:
2018-08-11 17:00

Nepříznivé počasí narušilo kouzlo plánované Svatojánské noci, ale my jsme se nenechali odradit a program přesunuli v prostoru i čase.

Srpen je už podle názvu měsícem vrcholícího léta, časem sklizní a časem radosti z úrody, která zejména v zemědělských oblastech určuje, jaký bude následující rok, jestli bude rokem hojnosti, nebo rokem odříkání. Tento měsíc je už ve znamení chladnějších rán, ale stále ještě teplých večerů. V rámci oživení tradic jsme chtěli připomenout oslavy slunovratu, což nám úplně nevyšlo, ale návštěvníci Magické letní noci o většinu plánovaných aktivit nepřijdou. Program přesuneme do zahrady Flemmichovy vily, kde věnce ze svatojánských bylin vyměníme za ty dožínkové a připomeneme si nejen tradice keltské, ale i slovanské, neboť naši předkové oslavovali začátek srpna jako období mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností.
Součástí programu budou jak aktivity duchovní až esoterické (čtení z ruky, výklad karet), tak i pletení věnců, výroba šperků, ochutnávka čajů, koření a míchání bylin. To vše doplní kytarový koncert, ohňová show a chybět nebude ani pestrá nabídka občerstvení.

 
 

Powered by iCagenda