po út st čt so ne
  • Zahrada Flemmichovy vily, pátek 26. 7. v 18.00 hod.

  • zahrada Flemmichovy vily, pátek 9. 8. od 18.00

Cukr a sůl – projekce s autory

Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2018-11-03 18:00

mládeži přístupný, studentský film FAMU, vstupné: 60 Kč

ČR 2018, režie: Adam Martinec, 20 min. + beseda s autory snímku (a možná i další překvapení)

Film byl zařazen do letošní studentské soutěžní sekce Nest International Film Students Award prestižního filmového festivalu ve španělském San Sebastianu.

Na odlehlou samotu kdesi u Krnova přijíždí skupina kamarádů. Stejně jako každý rok přijeli oslavit své přátelství. Kájíček, Toník, Drobek přezdívaný Bonbón, Dalík, Pepa a jehně Bohunka. Třicátý šestý ročník je ale jiný. Staňa tu není.

Režisér Adam Martinec k filmu poznamenává: „Popírání smrti je nám vlastní. Považuji za důležité tematizovat lidskou smrtelnost – způsoby, jakými jí čelíme i nečelíme. Je pro mě výzvou zobrazit filmově člověka, uvědomujícího si svou konečnost, respektive vlastní obsesi z konečnosti.“

Je zajímavostí, že až na postavu Dalibora, kterého ve filmu hraje Leoš Noha, jsou všichni protagonisté neherci. Ve filmu dokonce vystupuje režisérův tatínek. Na filmu je zřejmá skvělá práce s neherci, ke které autor poznamenává: „Leoš Noha byl jediným profesionálním hercem s divadelními i hereckými zkušenostmi. Ze začátku jsem měl trochu obavu, jak spolu bude skupina fungovat. Dopadlo to ale nad očekávání skvěle: první natáčecí den si spolu všichni protagonisté sedli, řekli si vše u láhve slivovice a druhý den začalo samotné natáčení – všichni účinkující vypadali, jako kdyby se spolu skutečně pravidelně setkávali 35 let. To, že film působí autenticky, je pro mě velmi důležité.“

Adam Martinec (1990) Narozen a vychován v česko-polském pohraničí, se specifickou láskou právě pro tento kraj. Nejdříve studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci filosofii a filmovou vědu, později se přesunul ke studiu režie na pražskou FAMU. Inspirován a motivován filmy velikánů světové kinematografie se snaží pochopit, jak jejich principy využít v moderní kinematografii, vědom si nevyčerpatelného potenciálu filmové řeči, kterou si snaží osvojit studiem režie na FAMU.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 3. 11. v 18.00 ZDE

Další informace: FAMU

Trailer ke zhlédnutí ZDE

 

 
 

Powered by iCagenda