Hodinářův učeň

Kategorie:
kino Mír 70
Předchozí datum:
2019-08-21 17:30

mládeži přístupný, pohádka, vstupné: 120 Kč

ČR/SR 2019, režie: Jitka Rudolfová, 102 min.

Nová filmová pohádka Hodinářův učeň přináší zábavu i klasický pohádkový příběh o boji dobra a lásky se zlem, lakotou a podlostí. V hlavních rolích se představí Viktor Preiss, Jaroslav Plesl, Václav Neužil, Jana Plodková nebo Miroslav Krobot. Ústřední dvojici hrají Michal Balcar a slovenská herečka Dana Droppová.

Hodinářův učeň slibuje výpravnou podívanou pro celou rodinu, pyšní se výraznými kostýmy a vznikal se na mnoha místech Česka. Diváci mohou poznat například Panskou skálu, zámek v Uherčicích u Znojma, Lednici,  Hostýnské vrchy a řadu dalších krás a zámků Česka. Pohádku natočila Jitka Rudolfová.

Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější?  Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 15. 8. v 17.30 ZDE

Pá 16. 8. v 17.30 ZDE

So 17. 8. v 15.30 ZDE

Ne 18. 8. v 15.30 ZDE

Po 19. 8. v 17.30 ZDE

Út 20. 8. v 17.30 ZDE

St 21. 8. v 17.30 ZDE

Další informace: Bontonfilm     ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda