po út st čt so ne
  • Burčákobraní 2018

    zahrada Flemmichovy vily, 22. 9. 13.00–20.00

  • Flemmichova vila 4. 10. – 25. 11.

  • Kino Mír 70 – 4. 10. v 19.00

  • W. Shakespeare: Richard III.

    Městské divadlo, 8. 10. v 19.00

EKOMPILACE

Kategorie:
SEV Krnov
Datum:
2017-09-23 14:00

Ekompilace je hudební projekt, který je zaměřený také na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí. Probíhá v různých městech ČR a pro letošní rok se mezi ně, v rámci 5. ročníku, zařadí i Krnov.

Když byla městu Krnov nabídnuta možnost spolupořádat letošní Ekompilaci, shodli jsme se se zástupci radnice, že je to adekvátní náhrada zrušeného jarmarku ke Dni Země. Občané Krnova sice tříděním odpadu pomohli v loňském roce městu získat 2 miliony korun, o které jsou pro ně snižovány náklady odpadového systému, ale množství nevytříděných surovin ve svozových kontejnerech napovídá, že trocha osvěty navíc neuškodí. Proto chceme vyzkoušet i tuto formu hudebního minifestivalu doplněnou o doprovodné vzdělávací a informační aktivity.

Letošní ročník Ekompilace nabídne výběr mladých a progresivních kapel, které nahrály v domažlickém studiu Franz Kavkaz vždy dva své autorské songy na kompilační cd. 

Ekompilační kapely povedou ve všech městech kapela Wohnout a také stále populárnější zpěvák a skladatel Thom Artway. „Tourné s Ekompilací pojedeme podruhé. Projekt jsme v roce 2013 otvírali a rádi se vrátíme, protože je to spojení užitečného se zábavným, což nás baví,” komentuje kapela Wohnout. Kapela na CD exkluzivně nabídne nový singl „Hudba léčí” s trumpetistou Lacem Deczim. Celé CD pak bude zdarma k dispozici právě na festivalech Ekompilace.

Do jsou zapojeny tyto skupiny: All These Memories, El`Brkas, Head Down, Homer Street, Megaphone a Nixon Lads.

Všichni se vystřídají na šesti jednodenních festivalech po celé ČR, které odstartovaly 31.8. v Sokolově, pokračovaly 1.9. v Prachaticích, 8.9. v Humpolci, 15.9. v Klatovech, 22.9. v Mělníku a 23.9. bude vše završeno v Krnově.

Již od 14.00 hodin bude pro návštěvníky připraven doprovodný vzdělávací program. Od lektorů projektu samosebou.cz se tam dospělí i děti zábavnou formou dozví spoustu novinek o životním prostředí nebo si zasoutěží. Navíc každý z návštěvníků obdrží zdarma CD s nahrávkami letošních vystupujících kapel. A jelikož je to hudební festival, tak návštěvníky bude celou akcí provázet moderátorka Tereza Tobiášová, kterou znají diváci TV Óčko jako jednu z tváří pořadu Mixxxer show. 

Akce je volně přístupná, vstupné se neplatí.

 

 
 

Powered by iCagenda