hrajeme 24. listopadu v 19.00

pět žen, tři generace, jedna rodina, stejný osud

komedie v provedení Divadla Palace Praha

Hra ukazuje život plný náhod a paradoxů, kde se může snadno stát, že místo pompézní oslavy osmdesátin je omylem objednán neméně pompézní pohřeb, a nezbývá nic jiného, než vzít vše s nadhledem a tuto pitoreskní oslavu, na které nechybí svíčky, věnce ani sladké rakvičky, si užít. V této situaci se ocitne pět žen ze tří generací jedné rodiny. Navíc je spojuje osudová smůla na muže, zato sebeironie a nadhled je jim vlastní.

"Žádná z pětice hrdinek mé hry nezná svého otce a na otce svých dětí se snaží co nejrychleji zapomenout. A tak se během hry z dcery stává matka, z matky babička, z babičky prababička. Otázky, které si někdo nepoloží celý život, si hrdinky příběhu musí klást denně. Zda je otec pro výchovu důležitý, jestli je rodina bez otce kompletní, zda existuje život po životě a jestli je hypotéka na 2+kk v příměstské novostavbě skutečným štěstím," uvedl o příběhu autor Eugeniusz Szybal.

P.R.S.A. jsou hořkou rodinnou komedií a dámskou jízdou nejen pro ženy.

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Režie: Vojtěch Štěpánek
Hrají: Kristýna Leichtová, Ilona Svobodová, Eva Lecchiová, Jana Bernášková, Ivana Wojtylová, Jaromír Nosek / Richard Trsťan

Délka představení: 105 minut (včetně přestávky)

V rámci předplatného pro sezónu 2017