Městské divadlo Krnov, úterý 4. června v 19.00

Vstupné: 260 a 290 Kč, sleva 50 % ZTP, děti a studenti

Hraje Divadlo Artur

V rámci divadelního předplatného 2019

Divadelní adaptace stejnojmenného literárního bestselleru Michaela Viewegha, Haliny Pawlowské a Ivy Hercíkové. Komedie o krizi čtyřicátníků.

Tato hra přibližuje s humorem i ironií v dnešní době tak rozšířenou krizi středního věku a pokračuje tak v tradici kvalitních a divácky úspěšných adaptací knih našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha, který Tři v háji napsal spolu s Halinou Pawlowskou a Ivou Hercíkovou.

Hlavními hrdiny hry, ve které mají nejdůležitější roli láska, smích sex a slzy, jsou tři osoby – Albert, Kristýna a Olga. Albert, jemuž bude čtyřicet, byl vždy třídní premiant, přesto má jen čtyři semestry medicíny a nyní pracuje jako recepční v Centru plastické a estetické chirurgie. Se svou manželkou Kristýnou, kterou si bral ve svých dvaceti jedna letech, má dvě děti. Do jejich vztahu, který pomalu přestává fungovat vstupuje Olga, jen o dva roky mladší hlavní manažerka Centra, ve kterém Albert pracuje. Hlavní postavy se vzájemně opouštějí, pak se k sobě zase navracejí, ale je toto ten pravý recept na spokojený život?

Režie se ujal zkušený filmový režisér Karel Janák, který si touto komedií poprvé vyzkoušel i režii divadelní.

Hrají:
Bořek Slezáček, Jindra Kriegel, Kateřina Petrová, Genny Ciatti, Lucie Linhartová

Městské divadlo Krnov, úterý 11. 6. v 19.00

Vstupné: 120 a 150 Kč, sleva 50 % ZTP, děti a studenti

Inteligentní humor pana Šmoldase a swingové písničky v podání folkrockového dua „Pepa Štross a syn“ spolu s veselými rodinnými historkami umocňují jeho improvizace a moudra.

PhDr. Ivo Šmoldas je renesanční člověk. Český básník, překladatel, scenárista, kulturní publicista, moderátor, redaktor a nakladatel se narodil v Prostějově. Po dokončení studia češtiny a angličtiny na Filozofické fakultě UK nastoupil do nakladatelství Český spisovatel, kde byl postupně redaktorem klasické literatury, redaktorem poezie, a následně se uplatnil ve vysokých řídících pozicích.
Od počátku osmdesátých let hojně přispíval do nejrůznějších literárních časopisů, psal především literární publicistiku a verše, méně prózu. Vydal několik básnických a publicistických knih.
V devadesátých letech byl ředitelem nakladatelství Columbus, později společníkem nakladatelství Apsida.
Dodnes je překladatelem z angličtiny a slovenštiny na volné noze, často spolupracuje s rozhlasem a televizí, vystupuje zvláště v zábavných a diskuzních pořadech. S Českou televizí spolupracoval na programech To je ta čeština a Knižní svět, často vystupuje také v roli moderátora pořadů s kulturní tématikou.