po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

Městské divadlo Krnov, neděle 27. ledna v 15.30

Vstupné: 50 Kč
předprodej: TIC Krnov, doprodej 30 minut před začátkem představení v pokladně divadla

Hraje Lidové divadlo při MIKS Krnov

Délka představení: 45 min.

Pohádka o kouzelném křišťálu, který spravedlivým splní každé přání, ale nepoctivé stáhne rovnou do pekla. Na statku slouží Ondra a jeho milá Baruška. Jenže lakomá statkářka chce pro Barušku bohatého ženicha. Ondru vyžene, ať prý se neopováží ukázat, dokud jí ze samotného pekla nepřinese kouzelný křišťál, který splní každé přání. Když pak Ondřej potká upovídaného čerta Barnabáše, stačí jen slovo a už se v pekle ocitá. Jeho dobré srdce a chytrá hlava mu ale pomohou i tam. Nejen že rozsoudí spor dvou čertích třeštidel Grizeldy a Brunhildy, pomůže rozespalému strážci kotlů Hudriášovi a opraví čarodějné hodiny. Dokonce dodá odvahu Barnabášovi, který má všude plno řečí, jen před vládkyní pekel Klotyldou, kterou má rád, mlčí jako ryba. Nakonec si Ondra odnáší kouzelný křišťál pro statkářku, které ale chamtivcům žádné štěstí nepřinese.

Osoby a obsazení:
Ondra – Martin Václavek
Baruška – Lucie Šmírová
Statkářka – Jaroslava Kadlčíková
Barnabáš – Miloslav Kadlčík
Klotylda – Darja Masná
Hudriáš – Karel Václavek
Grizelda – Denisa Strnadová
Brunhilda – Irena Kozarová

režie: Tomáš Marek
kostýmy: Marie Šimonková
zvuk: Petr konečný
světla: Pavel Ivan
text sleduje: Ivana Ondrušová

 

Městské divadlo Krnov, středa 6. 2. v 19.00 hodin

Vstupné: 220/250 Kč, ZTP, děti a studenti sleva 50 %
předprodej: TIC Krnov, pokladna divadla 30 minut před začátkem představení

hraje Divadelní společnost Titans

délka představení 110 min. bez přestávky

V rámci divadelního předplatného na rok 2019

Svěží komedie o lásce, manželství a přehodnocování.

On je uznávaný spisovatel, elegán, má rád drahé pití, mladší ženy, tenis a obdiv. Ona je jeho manželka a už toho má dost. Z běžného odpoledne je najednou válka Roseových a z rodinného přítele, který je shodou okolností advokát, je najednou Jeho právník. A na návštěvu přijde i Její advokátka. Absurdní situace vyvrcholí rvačkou, ze které se On probudí v nemocnici s amnézií. A co víc, o sobě si myslí, že je mu zase dvacet a svojí literaturou bude měnit svět, o ní pak, že je ženou jeho života.

Co by se stalo, kdybyste smazali uplynulé roky společného života a byli zase na začátku? Mladí, zamilovaní a plní ideálů? A jak to vlastně je s tou amnézií? A co s tím vším majetkem?!

Překlad: Michal Kotrouš
Režie: Martina Krátká
Hrají: Marek Daniel, Kristýna Frejová, Klára Cibulková/Marcela Holubcová, Václav Vašák/Luboš Veselý, Jana Kozubková/Petra Mikulková