Městské divadlo Krnov, úterý 11. 6. v 19.00

Vstupné: 120 a 150 Kč, sleva 50 % ZTP, děti a studenti

Inteligentní humor pana Šmoldase a swingové písničky v podání folkrockového dua „Pepa Štross a syn“ spolu s veselými rodinnými historkami umocňují jeho improvizace a moudra.

PhDr. Ivo Šmoldas je renesanční člověk. Český básník, překladatel, scenárista, kulturní publicista, moderátor, redaktor a nakladatel se narodil v Prostějově. Po dokončení studia češtiny a angličtiny na Filozofické fakultě UK nastoupil do nakladatelství Český spisovatel, kde byl postupně redaktorem klasické literatury, redaktorem poezie, a následně se uplatnil ve vysokých řídících pozicích.
Od počátku osmdesátých let hojně přispíval do nejrůznějších literárních časopisů, psal především literární publicistiku a verše, méně prózu. Vydal několik básnických a publicistických knih.
V devadesátých letech byl ředitelem nakladatelství Columbus, později společníkem nakladatelství Apsida.
Dodnes je překladatelem z angličtiny a slovenštiny na volné noze, často spolupracuje s rozhlasem a televizí, vystupuje zvláště v zábavných a diskuzních pořadech. S Českou televizí spolupracoval na programech To je ta čeština a Knižní svět, často vystupuje také v roli moderátora pořadů s kulturní tématikou.