po út st čt so ne

Giuseppe Verdi: Trubadúr – záznam opery

Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2018-02-20 19:00

mládeži přístupný, titulky, záznam opery, vstupné: 200 Kč, předplatitelé KPH, divadla a Bio Senior Klubu 150 Kč

AUT 2017, režie: Alvis Hermanis, 154 min.

“Anna Netrebko – lepší než Maria Callas” (Süddeutsche Zeitung) – Od jejího velkého úspěchu v La Traviata se sopranistka Anna Netrebko pravidelně vrací do velké festivalové haly Salcburku. Tentokrát Netrebko září jako Leonora v tragické opeře Giuseppe Verdiho “Trubadúr” s Plácidem Domingem v roli hraběte Luny. Kritici málem zešíleli: "Triumf!”, napsal New York Times, zatímco Neue Zürcher Zeitung chválí produkci za “skutečně božské zvuky”. Francesko Meli v roli trubadúra Manrica společně s Netrebkovou a Domingem zpívají “jasně a elegantně s neuvěřitelným hlasovým přednesem” (Der Standard). Tagesspiegel pěl chválu na Plácida Dominga, který na trvalé scéně nikdy nezklame publikum. "Je neuvěřitelné, jak Domingo na živo zpívá se svým scénickým přednesem a jak zpívá barytonové části,aniž by je zpíval odlišně.” Silné obsazení doplňuje Marie-Nicole Lemieuxová, která jako cikánka Azucena dodává děsivé a dramatické momenty. “Nejočekávanější podívaná na festivalu v Salcburku” (Corriere della Sera) překonala všechna očekávání. Alvis Hermanis režíruje scény “s jeho vlastním dodržováním detailu a fantasticky osvětlené atmosféře (…) nabízí mnohem vice než jen zdobný pohled pro bolavé oči” (Salzburger Nachrichten).

Na stupínku Vídeňské Filharmonie není nikdo jiný než Daniel Gatti, pod jehož vedením se linou neuvěřitelné kaskády zvuku orchestru. “Zaměstnává ty nejkrásnější barvy not, které si Vídeňská Filharmonie vychutná skutečně impresionistním způsobem, pečlivě a něžně pohlíží na všechny charaktery a akordy s mistrovskou dovedností” (Salzburger Nachrichten).

Opera o čtyřech dějstvích, Zpíváno v italském jazyce. Sbormistr Ernst Raffelsberger, Sbor Vídeňské státní opery, Orchestr - Vídeňská filharmonie

Rezervace vstupenek:

Út 20. 2. v 19.00 ZDE

Další informace: APK CS

 

 
 

Powered by iCagenda