po út st čt so ne

Pod jedním stromem

Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2018-05-28 20:00

do 15 let nepřístupný, titulky, komedie/drama, vstupné: 110 Kč

ISL 2017, režie: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, 89 min.

FEBIOFEST

Pod jedním stromem je komedie chladná a tvrdá jako nehostinné islandské pláně. Natočil ji islandský režisér Hafstein Gunnar Sigurdðsson, na filmovém festivalu v Benátkách byla nominována na Nejlepší film, oficiálně byla uvedena na festivalu v Torontu a získala řadu dalších cen a nominací.

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve stínu stromu, se ale nechtějí smířit s tím, že se nemohou pořádně slunit na vzácném letním slunci. Rádi by, aby se strom alespoň prořezal. „Na ten strom nikdo ani nesáhne“, zní ale pevné a jasné stanovisko z druhé strany plotu. Dohadování se promění v hádky, nevhodné poznámky v osobní obvinění a nadávky, na řadu přijdou propíchnuté pneumatiky, pak se jedněm sousedům ztratí kočka a druhým brzy na to pes. Proslýchá se taky, že jeden ze sousedů byl viděn s motorovou pilou.

Pod jedním idylickým stromem se obyčejné sousedské neshody rozrostou v naprosto neočekávanou spirálu násilí, která se vymkne kontrole.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pokyny)

Po 28. 5. ve 20.00 ZDE

Út 29. 5. ve 20.00 ZDE

St 30. 5. ve 20.00 ZDE

Další informace: Bontonfilm     ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda