po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Začátky koncertů v 19:00 hodin

GUARNERI TRIO: Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello, Ivan Klánský – klavír

Guarneri Trio Prague oslavilo 30. jubileum původního obsazení – v plné svěžesti a dokonalé umělecké formě. Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech. Je zváno na koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku.
Ivan Klánský (1948) patří dnes k nejvýraznějším osobnostem mezi českými klavíristy. Působí jako pedagog na AMU v Praze a na konzervatoři v Luzernu.
Čeněk Pavlík (1955) je předním sólistou současné generace českých houslistů. Koncertuje v mnoha zemích Evropy s řadou významných orchestrů a dirigentů.
Marek Jerie (1947) jako sólista i komorní hráč koncertoval ve většině evropských zemí, na Blízkém a Dálném východě a v Jižní Americe. Od roku 1979 pedagogicky působí na luzernské konzervatoři.

JiŘÍ VODIČKA - housle a MARTIN KASÍK - klavír
Jiří Vodička zaujímá již dnes významné místo mezi českými houslisty. Sólista, člen Smetanova tria, pedagog Pražské konzervatoře a koncertní mistr České filharmonie. Brilantní technika, úžasná jemnost, krásný tón, dech beroucí hra… píše o tomto houslistovi odborná kritika.
Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského.

VÁNOČNÍ KONCERT – Moravský komorní sbor
Zakladatelem Moravského komorního sboru je profesor Lubomír Mátl, který dlouhá léta působil jako sbormistr Filharmonického sboru v Bratislavě; a Ostravě. MKS se zaměřuje nejen na provádění klasických koncertních sborových skladeb, oratorií, mší, pašijí, kantátových cyklů našich a zahraničních autorů, ale i na úpravy lidových písní a spirituálů.

KRISTINA STEPASJUKOVÁ – klavír
Hře na klavír se věnuje od 6 let, vystudovala Konzervatoř v Pardubicích a ves tudiu pokračovala HAMU a dále ve Vídni. Je laureátkou mnoha národních i mezinárodních cen npř. absolutní vítězka na mezinárodní klavírní soutěži v Madridu 2013, čestné uznání v Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2016.

DUO ARNICANS (Švýcarsko): Arta Arnicane – klavír, Florian Arnicans – violoncello
Tvorba dua Arnicans (od dubna 2013) představovala velmi důležitý krok v hudebním a osobním vývoji Floriana i Arty. Duo vystoupilo na mnoha koncertech a recitálech doma i zahraničí. První mezinárodní koncertní turné se uskutečnila na podzim roku 2014, kdy měla velký úspěch ve Skotsku, Anglii (Londýn) a Lotyšsku (Riga). Debutní album Dua Arnicans vydalo Solo Musica Label v srpnu 2015 a představuje emotivně nabitý program odrážející osobnosti obou umělců.
 
TRIO AMADEUS a MARTINA KOCIÁNOVÁ: Karel Dohnal – klarinet, František Hlucháň – klarinet, Peter Hlucháň – fagot, Marina Kociánová - soprán
Svůj název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část repertoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Na svých koncertech Trio Amadeus spolupracuje od roku 2001 se sólistkou Martinou Kociánovou (soprán). Většina úprav písní a operních árií z děl W. A. Mozarta, J. Ch. Glucka, G. F. Händla, G. Bizeta a mnoha dalších vznikla právě pro jejich společné koncerty.

SHADOW QUARTET: Štěpán Švestka - violencello, Marek Švestka – kontrabas, Jaromír Žižka - akordeon, Ondřej Plhal - housle
Tato naprosto jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru kvartetu nechybí hudba filmová, muzikálová i populární.
Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou nepřehlédnutelná i jejich vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci skladby A. Rimského-Korsakova “Let čmeláka”. Uměleckým vedoucím souboru je violoncellista Štěpán Švestka.

                                                                                                      
Cena předplatného 720 Kč

V ceně předplatného je sleva 30% ze vstupného

Každý předplatitel obdrží kartičku – předplatenku, která je přenosná a zajišťuje předplatiteli stálé místo k sezení

Držitelům průkazů ZTP a studentům je poskytována sleva 50 %, tyto předplatenky nejsou přenosné!

Bližší informace o koncertech (programy) budou zasílány před konáním koncertu předplatitelům na e-mailové adresy – prosím nezapomeňte uvést v přihlášce, případně poštou.

Předplatné je možno uhradit v hotovosti do 15. září 2017 na MIKS Krnov, náměstí Míru 1/14, nebo převodem na účet po obdržení faktury s předpaltenkou

Rezervování míst stálým předplatitelům do 15. září 2017

Uzávěrka všech přihlášek je 15. září 2017

Přihlášky přijímá a bližší informace podá:

Městské informační a kulturní středisko, náměstí Míru 1/14, 79401 Krnov

tel. č. 554 614 706

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.