po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Colour Bass Duo

colour_bass_duo_uvodnik
Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2019-10-22 19:00

Vstupné 170 Kč, předprodej TIC Krnov, doprodej 30 minut před koncertem

Představení v rámci KPH 2019/2020

Jiří Porubiak – basklarinet

Lukáš Michl – klavír

Soubor vznikl v roce 2006 a jak již samotný název napovídá, tvoří ho zejména basklarinet a dále klavír. Slovo „colour“ se dostalo do názvu tak trochu samo, jelikož bylo odrazem prvního veřejného vystoupení dua na vánočním koncertě v Karviné, kde se oba protagonisté představili v barevných košilích.

U zrodu Colour Bass Dua stál člen Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně Jiří Porubiak, který hraje v orchestru především na klarinet, ale má za povinnost hrát i na basklarinet. Hře na tento nástroj se začal posléze věnovat i ve svém volném čase a brzy nato následovalo jeho první významné vystoupení na mezinárodní basklarinetové soutěži v Rotterdamu, kde získal druhou cenu. V průběhu roku 2006 oslovil klavíristu Lukáše Michela, který byl jeho korepetitorem v době vysokoškolských studií ve třídě doc. Valtra Vítka a který působí na Fakultě umění Ostravské univerzity, a nabídl mu možnost stálé spolupráce a možnost spolupodílet se na uměleckém i organizačním vývoji dua.

Jiří PORUBIAK (1973)

narodil se v Ostrově nad Ohří, kde získal základy klarinetové hry ve třídě pana učitele Vlastislava Mareše. Je absolventem Konzervatoře v Teplicích v Čechách z klarinetové třídy prof. Miroslava Malečka. Po úspěšném studiu na konzervatoři pokračoval v Institutu pro umělecká studia Ostravské university ve třídě doc. Valtra Vítka, které zakončil sólovým koncertem s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Po absolutoriu v Ostravě byl přijat do Filharmonie Bohuslava Martinu (FBM), kde působí doposud.

Během svých studií se zúčastnil řady interpretačních klarinetových a basklarinetových kurzů a také soutěží – Soutěž konzervatoří (3.místo), účast v 1.kole Pražského jara, The First Henri Selmer Bass Clarinet Competition in Rotterdam ( 2.místo).

Lukáš MICHEL (1976)

se narodil v Karviné, kde získal základy klavírní hry ve třídě paní učitelky Danuty Cechlové. V letech 1990-1996 byl studentem Konzervatoře v Ostravě, kde studoval u prof. Milady Šlachtové a prof. Moniky Tugendliebové. V roce 1996 byl přijat ke studiu klavírní hry na umělecko-pedagogické katedře Ostravské univerzity.

Pod vedením Prof. Rudolfa Bernatíka se zúčastnil několika celostátních i mezinárodních soutěží (Brno, Hradec nad Moravicí, Londýn). Od roku 2000 se věnuje pedagogické práci na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a korepetuje studenty Institutu pro umělecká studia.

V letech 1997-2003 působil jako korepetitor mládežnického sborového studia Permoník při ZUŠ B.Smetany v Karviné, se kterým koncertoval v řadě evropských zemí, USA, Japonsku a Číně. V roce 2010 ukončil doktorské studium v oboru Hudební interpretace – hra na klavír na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě pod vedením Prof. Stanislava Zamborského.

Od srpna 2007 je vedoucím Katedry klávesových nástrojů Fakulty umění Ostravské univerzity, kde působil i jako proděkan pro umění, vědu a zahraniční vztahy.

 
 

Powered by iCagenda