Předběžně zveřejňujeme termíny 2. ročníku soutěže Hlas Slezska. Datum výběrového kola bude upřesněno a v soutěži dojde k drobným změnám (horní věková hranice bude posunuta na 25 let a zvažujeme přidání kategorie komorní zpěv, možná i dohromady pro klasický a populární zpěv.

Bližší podrobnosti zveřejníme na podzim, kdy budou zahájeny registrace do nového ročníku soutěže.

Přejeme všem krásné léto.

Závěrečný galakoncert je za námi a výherci obdrželi ceny od našich partnerů. Děkujeme všem za energii, nadšení a zápal, se kterým šli do jednotlivých kol a obrovský dík patří i těm, kteří jim pomáhali s přípravou.

A jak to vlastně dopadlo?

 

 

 

Vážení soutěžící.

Jako dárek, k prvnímu ročníku soutěže, vám sdělujeme, že před odbornou porotu

postupujete úplně všichni.

Do týdne dostanete všichni potřebné informace na e-mail. 

-------------------------------------------------------------------------------

MIKS Krnov, Město Krnov,

Základní umělecká škola Krnov a Středisko volného času Krnov

vyhlašují celostátní pěveckou soutěž

Baví tě zpěv?

Je ti mezi 7 a 22 lety?

Chceš se stát Hlasem Slezska?

Pak neváhej a přihlas se do prvního ročníku pěvecké soutěže!

Soutěžíme ve dvou kategoriích – klasický a populární zpěv, přičemž se každá kategorie dělí podle věku (a podle toho, zda se zpěvu věnuješ ve svém volném čase, či jsi budoucí profesionál).

Co musíš udělat proto, abys mohl soutěžit?

Pošli nám do 15. 4. 2018 vyplněnou přihlášku a ukázku tvého zpěvu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud postoupíš, čeká tě semifinálové a finálové kolo  před pětičlennou porotou složenou z významných profesionálů české hudební scény.

Na vítěze všech kategorií čekají zajímavé ceny a titul Hlas Slezska 2018.

Přihláška a bližší propozice budou zveřejněny co nevidět. 

Sleduj i facebook profil soutěže!

 

Klasický zpěv:

přihláška: WORD  PDF

propozice: WORD PDF

 

Populární zpěv:

přihláška: WORD PDF

propozice: WORD PDF

 

 

 

kategorie Klasický zpěv:

MgA. Jana Šrejma Kačírková – patron kategorie

operní pěvkyně a dvojnásobná držitelka ceny Thálie

MgA. Jana Šrejma KačírkováNarodila se v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V roce 2006 se stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. Od roku 2016 je stálou členkou souboru Národního divadla Brno, Je stálým hostem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, vystupovala rovněž v divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze. Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů – na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou. Vystupuje pod taktovkou dirigentů, jakými jsou např. T. Brauner, O. Dohnanyi, P. Gatto, M. Guidarini, M. Ivanovič, F. Haider, R. Jindra, J. Klecker, J. Kynzlink, T. Netopil, O. Olos, M. De Rose, A. Sangiorgi,  A. Scarano, V. Spurný, D. Švec, F. Zigante a další. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie z let 2012 (za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda) a 2013 (za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho). Získala tři ocenění Jihočeská Thálie a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho. V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus.

 

MgA. Eliška Weissová

operní pěvkyně

MgA. Eliška WeissováZpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka. Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského. S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech (kterou v roce 2004 vyhrála), Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského, Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii. Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v  Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně, Opavě a Košicích. V Národním divadle v Praze výstupuje jako Ortruda (Lohengrin), Kostelnička (Jenufa), Mercedes (Carmen), Madelon (Andrea Chemie) atd. Na koncertním podiu se představila se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini v Janáčkově Glagolské mši, S Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille) a v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na festivalu Dvořákův karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi.

 

Stanislava Šinkovská

operní pěvkyně, pedagog a patronka nadačního fondu MA-MA Foundation

Stanislava ŠinkovskáStudovala  konzervatoř v Českých Budějovicích pod vedením prof. V. Bobákové. 12 let byla členkou Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Nyní s libereckým divadlem spolupracuje externě. V Liberci nastudovala tyto role: Třetí žínka (Rusalka-A.Dvořák), Sestřenice v Butterfly (G.Puccini), Mary v Bludném Holanďanovi (R.Wagner), Giovanna v Rigolettovi (G.Verdi) a nyní ji můžete vidět jako paní Strakošovou v muzikálu Fanny Girl. Spolupracovala se Státní operou Praha a účastnila se operních festivalů na Grand Canarii a v Irském Wexfordu. Sólové koncertní činnosti se věnuje nejen v České republice, ale i v zahraničí (Polsko, Německo, Francie). Je Ambassadorem projektu "Plňme přání dětem" nadace MA-MA Foundation. Kromě pedagogické činnosti byla lektorkou hudebně dramatické dílny v projektu Ochutnejme divadlo. Ve spolupráci se sdružením Tulipán již druhým rokem porotcuje v hudební soutěži Tulifest.

 

MgA. Nevena Lilova

operní pěvkyně a pedagog

MgA. Nevena LilovaPocházi z Bulharska. Narodila se v nádhérném městě Veliko Tarnovo v rodině operního zpěváka a milovníka hudby. V roce 1997 absolvovala na konzervatoři v Sofii obor klavír. Vrozená láska ke zpěvu ale zvítězila a ve svých 16 let začala brát hodiny vokální techniky. V roce 1999 byla přijata v oboru klasický zpěv na AMU v Sofii. Studium ukončila v roce 2004 magisterským titulem. Ještě jako studentka na AMU byla vybrána do role Dorabelly v Mozartově opeře Cosi fan tutte. Zůčastila se mnoha koncertů, audio nahrávek a televizních přenosů. Má za sebou mistrovské kurzy u světoznámé operní pěvkyně prof. Margarity Lilove a prof. Claudie Viscy z Hudební univerzity ve Vidni a Rainy Kabaivanske z akademie v Itálii. Hned po absolutoriu v roce 2004 se přijela podívat do Česka, kde už dlouho pracoval  její otec. A to byl osudový krok.Tehdy začala česká stránka v její životní knize. V roce 2005 dostala angažmá ve Slezském divadle v Opavě kde hostuje dodnes. Věnuje se zároveň i koncertní činnosti. Již deset let působí jako pedagog zpěvu na Základní umělecké škole v Krnově. Její žáci se zúčastňují pěveckých soutěží a úspěšně skládají přijímací zkoušky na konzervatoř. V porotě pěveckých soutěžích zasedala již několikrát.

 

Michal Pavel Vojta

operní pěvec, V roce 2004 byl nominován na cenu Thalie 2004 za roli Polliona v opeře Vincenza Belliniho Norma

Michal Pavel VojtaNarodil se v roce 1965 v Brně, zpěv studoval soukromě u Vlastimila Babáka v Brně, v letech 1990–1993 v operním studiu na Vídeňské konzervatoři u Kms. Waldemara Kmenta a Kms. Gerda Nienstedta a zároveň byl členem Státní opery ve Vídni, hostoval na Salcburském festivalu.
V roce 1987 využil možnosti konzultace u světového tenoristy Bruna Sebastiana.
Byl sólistou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, Státní opery v Praze a sólistou Slezského divadla v Opavě kde zpíval velké prvooborové role – Tamino (Die Zauberfloete), Manrico (Il Trovatore), Faust (Faust e Marqueritte), Princ (Rusalka), Jeník (Prodaná nevěsta), Duca di Mantua (Rigoletto), Carlo Moor (I Masnadieri), Pollione (Norma)...
Věnuje se také rozsáhlé koncertní činnosti – Requiem – Mozart, Dvořák, Verdi, Stabat Mater – Dvořák, Carmina Burana – Orf. Hostuje často ve velkých koncertních domech evropy – Filharmonie Berlin, Toonhalle – Zurich, Hannover, Dueseldofr, Koeln am Rhein...
V červenci 2005 zpíval Mozartovo Requiem ve španělské Pedraze.
Zpíval pod taktovkou předních světových dirigentů – Claudio Abbado, Ricardo Mutti…V roce 2004 byl nominován na cenu Thalie 2004 za roli Polliona v opeře Vincenza Belliniho Norma. V roce 2005 získal cenu Opavská Thalie 2004 za roli Prince v opeře Antonína Dvořáka - Rusalka.
V současné době je jediným  tenoristou v České republice, který zpívá roli Yohia v japonské národní opeře YUZURU v originálním jazyce a roli Chapeloua v opeře POSTILION Z LONJUMEAU.


 

kategorie Populární zpěv

Petr Bende – patron kategorie

zpěvák, skladatel

Petr BendeMladý muzikant začal svoji profesní dráhu ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka ve skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a především Carmen na postu bubeníka a zpěváka absolvoval stovky vystoupení. Souběžně s těmito vystoupeními věnoval velkou pozornost a mnoho času svému projektu, kapele Petr Bende band, se kterou prezentoval vlastní skladby a objížděl malé festivaly a soutěže. Z mladého muzikanta se stal skladatel, textař, multiinstrumentalista, zkrátka člověk, který propadl hudbě. Na české hudební scéně se tak stále častěji objevuje jméno Petr Bende a s ním interpret intenzivně prožívající svět na pokraji hudebního showbussinesu se všemi klady i zápory. Se svojí nelehkou cestou prosazování vlastní tvorby, na svůj nízký věk bohatou hudební historií, všestranným umem, ale také hudebním štěstím, stále větším zázemím u svých fanoušků a hudební veřejnosti, je v této době o to více zajímavým protikladem mezi novými interprety na poli našeho hudebního světa. A jelikož je jeho původ česko–slovenský (matka Češka, otec Bratislavan) a je mu blízké i hudební dění u našich východních sousedů, snaží se Petr budovat hudební kontakty i na Slovensku.
Známostí a skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění je v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar! V prosinci 2005 se Petr stal Skokanem roku v anketě Český slavík Mattoni 2005 skokem z 109. na 9. místo.
Petr Bende se pomalu, ale jistě, sune na výslunní mezi naše české hvězdy, ale místo na výslunní má u mnohých jeho fanoušků již teď a k českým hvězdám zaručeně patří a patřit už stále bude.

 

Roman Rossi

Ředitel umělecké agentury Nemoros, producent a hudebník

Roman Rossi25 let praxe v oblasti hudby a kultury, 10 let ředitel a zakladatel agentury Nemoros, hudební vydavatel, zakladatel a vydavatel mezinárodního časopisu Modern Science. Praxe ve funkcích generálního ředitele několika společností, krizovém managementu a mezinárodním obchodu. Speciální zaměření na Východoevropské a ruskojazyčné země. Čestný doktor Národní Kievské Univerzity. "Je skvělé pomáhat mladým talentům a těšit se z jejich úspěchu a naše mezinárodní možnosti nám v tom velmi pomáhají. Nejraději na své práci mám spolupráci s Andrewem Murrayem. Sedět ve studiu s tak úspěšným skladatelem a tvořit novou světovou hudbu je pro mě ta největší odměna."

 

Mgr. Václav Kramář Ph.D.

Hudební skladatel, pedagog, hudebník

Mgr. Václav Kramář Ph.D.Václav Kramář studoval soukromě hru na klavír a hudební teorii. Po gymnáziu v Chrudimi a Právnické fakultě v Brně vystudoval obor muzikologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého, kde na základě své disertační práce vydal publikaci „Hudební dílo a plagiát pohledem muzikologie a autorského práva“ (2014). Od roku 2007 vyučuje na Církevní konzervatoři Opava, externě vyučuje rovněž na katedře muzikologie v Olomouci (nauka o harmonii, autorské právo a hudba), krátce přednášel též na Katedře jazzové interpretace JAMU. Působí jako hráč na klávesové nástroje v různých hudebních formacích (např. jazzbarockní částečně autorský projekt Ostaš, dále kapela Sporcelain houslisty Pavla Šporcla, doprovodná kapela zpěvačky Venduly Příhodové, částečně autorská poprocková formace Gazdina Roba, jazzrockové seskupení RHG kolem ostravského kytaristy Rudy Horvata, či autorský projekt jazzrockových chansonů na české básnické texty Off Side Story). Hudebně spolupracuje s ostravskými, brněnskými, olomouckými a pražskými divadelními soubory, které se zabývají improvizací (Odvaz, Kamarádi nacvičených scének, Just!Impro, Olivy). Je autorem více jak 150 převážně písňových skladeb a filmové hudby k historické grotesce Ostravské děje (2008), kompozičně si vyzkoušel v roce 2016 též pole vážné hudby (hudební freska pro klavír a housle „Pythagorovo veto“). V roce 2007 natočil v rámci svého autorského projektu Off Side Story album „Zimohrátky“, na něž v současné době navazuje chystaným albem „BlueSonety“, na němž spolupracuje rovněž se známými osobnostmi a interprety současné populární hudby. Je rovněž autorem hudby k albu dětských písní v rámci multimediální knihy „Jmenovánky“ (2013).

 

Michaela Horká

herečka, zpěvačka, pedagog

Michaela Horkáje brněnskou rodačkou žijící v Praze. Pochází z divadelní rodiny brněnských herců a zpěváků a jak už tedy její původ napovídá, sama se k divadlu dostala velmi brzy. V patnácti letech začala svou vlastní uměleckou cestu. A to nejen nástupem studia na Státní konzervatoř, ale hned vzápětí si v divadle Kalich vybojovala hlavní ženskou roli Mii v muzikálu Galileo a v těchto liniích i v dalších letech pokračovala. A to nejen v divadle Kalich, ale i na prknech divadla Broadway, Městského divadlo Brno, Slovenského Národního divadla, divadla Kolowrat, Semafor, Národního divadla moravskoslezkého aj. Jen pro příklad zmíníme muzikály Galileo (r. Mia), Tajemství (r. Anežka), Probuzení jara (r. Elsa), Kvítek z horroru (r. Crystal), Papežka (r. Marioza), Everest (r. "ONA"), RENT (r. Mimi Marquez -2007 SK tour a 2014/15 Praha), Into the Woods (r. The Witch), Mata Hari (r. Mata Hari), Děti Ráje Brno (r. Dospělá Eva a r. Kájina), Ray Bradbury's 2116 (r. Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan), Rebecca (r. paní Danversová) a další. Za divadelní sezónu 2015/2016 si vysloužila širší nominaci na cenu Thálie za mimořádný ženský herecký výkon v představení Ray Bradbury's 2116 za dvojroli Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan. Patří k čím dál více obsazovaným divadelním herečkám a zpěvačkám u nás, ale například ani TV či film ji nejsou cizí. Divákům se výrazněji zapsala patrně seriálem Ošklivka Katka (r. Marcela Konečná) či Rodinná pouta (r.Tereza) a k vidění je i v menších filmových rolích zahraničních produkcí. Do budoucna se snad můžeme těšit i na její vlastní hudební tvorbu / cestu, která je již delší dobu v přípravách. Sama říká, že svou profesi dělá opravdu s láskou.

 

Ing. Richard Liegert

ředitel společnosti Bon Art Music,SE , umělecký ředitel dětského pěveckého festivalu Sanremo Junior Czech a Slovak Republic.

Ing. Richard LiegertSanremo Junior je jedna z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let. V roce 2016 se poprvé zúčastnila i Česká republika a reprezentovala ji velmi talentovaná 11letá Kristýna Petráková, která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.
V roce 2017 reprezentovala ČR Nela Duchačová (11 let), která se ve své kategorii umístila na 2. místě. Za SR reprezentovala Adriana Habrdová (13 let).

 

 

Jaromír Špaček

zakladatel společnosti Talentida.com s.r.o.

Web Talentida.com sdružuje umělce všech oborů, které propaguje v médiích a na sociálních sítích. Získává pro ně nové příležitosti k zviditelnění. 

 

 

Pro soutěžící v kategoriích Populární zpěv sdílíme podklady k povinné písni. Stáhnout si je můžete z níže uvedených odkazů. Hudební soubory jsou ve formátu MP3 a texty ve formátu PDF.

Upozorňujeme, že písně lze transponovat (návod na změnu souborů MP3 do požadované tóniny naleznete například ZDE), ale je nutné dodržet český text!

V případě, že budete jakkoli měnit podkladové MP3 soubory, nezapoměňte si je sebou vzít na soutěž (nejlépe na USB flash), případně nám je můžete zaslat mailem.

I. kategorie

dívky – PINK (R. Šteffl/R. Šteffl)  text, MP3

chlapci – TRIČKO (Fr. Janeček/B. Janíček) text, MP3

 

II. kategorie

dívky – MOJE MATEMATIKA (J. Přibyl/P. Hrych) text, MP3

chlapci – TEREZA (J. Šlitr/J. Suchý) text, MP3

 

III. kategorie

dívky – BÍLÁ JAWA 250 (J. Zmožek/V. Čort) text, MP3

chlapci – TANČÍŠ SAMA (P. Muk/P. Muk) text, MP3

 

IV. kategorie

dívky – DOUFÁM, ŽE MI SÍLU BŮH DÁ (M. David/L. F. Hagen) text, MP3

chlapci – SNAD MĚL BYCH JÍT (M. David/L. F. Hagen) text, MP3

 

Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a místostarosta města Krnov pan Jan Krkoška

 

Děkujeme za podporu:

      Město Krnov

      ZUŠ Krnov

      SVČ Krnov

      Stilla art

      Nadační fond MA-MA Foundation

      NEMOROS s.r.o.

      Talentida.com

 

Tali Foto