kategorie Klasický zpěv:

MgA. Jana Šrejma Kačírková – patron kategorie

operní pěvkyně a dvojnásobná držitelka ceny Thálie

MgA. Jana Šrejma KačírkováNarodila se v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V roce 2006 se stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. Od roku 2016 je stálou členkou souboru Národního divadla Brno, Je stálým hostem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, vystupovala rovněž v divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze. Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů – na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou. Vystupuje pod taktovkou dirigentů, jakými jsou např. T. Brauner, O. Dohnanyi, P. Gatto, M. Guidarini, M. Ivanovič, F. Haider, R. Jindra, J. Klecker, J. Kynzlink, T. Netopil, O. Olos, M. De Rose, A. Sangiorgi,  A. Scarano, V. Spurný, D. Švec, F. Zigante a další. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie z let 2012 (za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda) a 2013 (za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho). Získala tři ocenění Jihočeská Thálie a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho. V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus.

 

Stanislava Šinkovská

operní pěvkyně, pedagog a patronka nadačního fondu MA-MA Foundation

Stanislava ŠinkovskáStudovala  konzervatoř v Českých Budějovicích pod vedením prof. V. Bobákové. 12 let byla členkou Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Nyní s libereckým divadlem spolupracuje externě. V Liberci nastudovala tyto role: Třetí žínka (Rusalka-A.Dvořák), Sestřenice v Butterfly (G.Puccini), Mary v Bludném Holanďanovi (R.Wagner), Giovanna v Rigolettovi (G.Verdi) a nyní ji můžete vidět jako paní Strakošovou v muzikálu Fanny Girl. Spolupracovala se Státní operou Praha a účastnila se operních festivalů na Grand Canarii a v Irském Wexfordu. Sólové koncertní činnosti se věnuje nejen v České republice, ale i v zahraničí (Polsko, Německo, Francie). Je Ambassadorem projektu "Plňme přání dětem" nadace MA-MA Foundation. Kromě pedagogické činnosti byla lektorkou hudebně dramatické dílny v projektu Ochutnejme divadlo. Ve spolupráci se sdružením Tulipán již druhým rokem porotcuje v hudební soutěži Tulifest.

 

Michal Pavel Vojta

operní pěvec, V roce 2004 byl nominován na cenu Thalie 2004 za roli Polliona v opeře Vincenza Belliniho Norma

Michal Pavel VojtaNarodil se v roce 1965 v Brně, zpěv studoval soukromě u Vlastimila Babáka v Brně, v letech 1990–1993 v operním studiu na Vídeňské konzervatoři u Kms. Waldemara Kmenta a Kms. Gerda Nienstedta a zároveň byl členem Státní opery ve Vídni, hostoval na Salcburském festivalu.
V roce 1987 využil možnosti konzultace u světového tenoristy Bruna Sebastiana.
Byl sólistou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, Státní opery v Praze a sólistou Slezského divadla v Opavě kde zpíval velké prvooborové role – Tamino (Die Zauberfloete), Manrico (Il Trovatore), Faust (Faust e Marqueritte), Princ (Rusalka), Jeník (Prodaná nevěsta), Duca di Mantua (Rigoletto), Carlo Moor (I Masnadieri), Pollione (Norma)...
Věnuje se také rozsáhlé koncertní činnosti – Requiem – Mozart, Dvořák, Verdi, Stabat Mater – Dvořák, Carmina Burana – Orf. Hostuje často ve velkých koncertních domech evropy – Filharmonie Berlin, Toonhalle – Zurich, Hannover, Dueseldofr, Koeln am Rhein...
V červenci 2005 zpíval Mozartovo Requiem ve španělské Pedraze.
Zpíval pod taktovkou předních světových dirigentů – Claudio Abbado, Ricardo Mutti…V roce 2004 byl nominován na cenu Thalie 2004 za roli Polliona v opeře Vincenza Belliniho Norma. V roce 2005 získal cenu Opavská Thalie 2004 za roli Prince v opeře Antonína Dvořáka - Rusalka.
V současné době je jediným  tenoristou v České republice, který zpívá roli Yohia v japonské národní opeře YUZURU v originálním jazyce a roli Chapeloua v opeře POSTILION Z LONJUMEAU.

 

Petr Chromčák

šéfdirigent České komorní filharmonie Praha, držitel "Evropské ceny za uměleckou a kulturní činnost" udělené Evropskou unií umění v roce 2013 a v roce 2015 byl za zásluhy a propagaci hudby ve světě oceněn Fondem podpory, rozvoje a propagace myšlenek míru "Cenou za mír" Ruské federace.

Petr ChromčákVystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně - obor dirigování orchestru a sboru u profesorů Jílka, Pinkase, Vronského, Mátla a Pančíka. Své umělecké vzdělání si dále rozšířil v letech 1989-1990 formou stipendia na Bachakademii ve Stuttgartu u profesora Rillinga. Petr Chromčák se stal uměleckým vedoucím a dirigentem Brněnského akademického sboru, sbormistrem ostravského operního souboru Národního divadla moravskoslezského a Ostravského filharmonického sboru, dirigentem opery Divadla Jozefa Gregora Tajovského v Banské Bystrici, šéfdirigentem opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, hostoval ve Státní opeře v Praze, v Národním divadle v Brně, v Divadle J.K.Tyla v Plzni a ve Slezském divadle Opava. Pravidelně spolupracuje s Českou televizi a nahrává pro Český rozhlas.


Juraj Nociar

operní pěvec, sólista Slezského divadla Opava

Juraj NociarOperní zpěv začal studovat ve svém rodišti, na Konzervatoři v Bánské Bystrici. Po roce přestoupil na konzervatoř v Bratislavě, kde absolvoval v roce 2005 ve třídě Mgr. Ivici Neshybové rolí Dona Giovanniho z opery G.Gazzanigy. Ve studiu zpěvu pokračoval na Akademii múzických umění v Praze, ve třídě prof. Reného Tučka. V roce 2008 absolvoval roční studijní pobyt ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Ještě v rámci studia nastudoval postavu Jeníka z Prodané nevěsty i různé menší postavy známých oper. V Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem ztvárnil roli Tonyho z muzikálu West Side Story a roli Alfréda z opery La Traviata. V plzeňském divadle J.K.Tyla nastudoval role: Ladislava v opeře Dvě vdovy, dale účinkoval v Kouzelné flétně, opeře Jakobín, v Ženitbě B.Martinů, nebo v Polské krvi O.Nedbala. Dále hrál v banskobystřické státní opeře, v ostravském Narodním divadle moravskoslezkém i v košickém státním divadle. Od listopadu 2012 získal angažmá ve Slezském divadle Opava.

Zúčastnil se různých mezinárodních soutěží. V roce 2008 získal druhé místo na Mezinárodní soutěži Iuventus Canti Imricha Godina ve Vrábloch na Slovensku, třetí místo na Mezinárodní soutěži v Karlových Varech a zvláštní ceny národního divadla v Brně a v Bratislavě. S úspěchem se zúčastnil mezinárodních pěveckých letních kurzů ISA ve třídě Evy Marton, kde získal hlavní cenu za nejlepší interpretaci, nebo i na mezinárodních kurzech Petra Dvorského. Spolupracuje s různymi orchestrami jako například Jihočeská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Moravská filharmonie Olomouc, Česká komorní filharmonie a jiné. Zúčastňuje se i na různých zahraničních projektech, účinkuje na koncertech po Evropě (Švýcarsko, Německo, Rakousko,Italie, Irsko a jiné…) V roce 2009 se zúčastnil operního festivalu ve Wexfordu (Irsko).

  

kategorie Populární zpěv

Petr Bende – patron kategorie

zpěvák, skladatel

Petr BendeMladý muzikant začal svoji profesní dráhu ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka ve skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a především Carmen na postu bubeníka a zpěváka absolvoval stovky vystoupení. Souběžně s těmito vystoupeními věnoval velkou pozornost a mnoho času svému projektu, kapele Petr Bende band, se kterou prezentoval vlastní skladby a objížděl malé festivaly a soutěže. Z mladého muzikanta se stal skladatel, textař, multiinstrumentalista, zkrátka člověk, který propadl hudbě. Na české hudební scéně se tak stále častěji objevuje jméno Petr Bende a s ním interpret intenzivně prožívající svět na pokraji hudebního showbussinesu se všemi klady i zápory. Se svojí nelehkou cestou prosazování vlastní tvorby, na svůj nízký věk bohatou hudební historií, všestranným umem, ale také hudebním štěstím, stále větším zázemím u svých fanoušků a hudební veřejnosti, je v této době o to více zajímavým protikladem mezi novými interprety na poli našeho hudebního světa. A jelikož je jeho původ česko–slovenský (matka Češka, otec Bratislavan) a je mu blízké i hudební dění u našich východních sousedů, snaží se Petr budovat hudební kontakty i na Slovensku.
Známostí a skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění je v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar! V prosinci 2005 se Petr stal Skokanem roku v anketě Český slavík Mattoni 2005 skokem z 109. na 9. místo.
Petr Bende se pomalu, ale jistě, sune na výslunní mezi naše české hvězdy, ale místo na výslunní má u mnohých jeho fanoušků již teď a k českým hvězdám zaručeně patří a patřit už stále bude.

 

Roman Rossi

Ředitel umělecké agentury Nemoros, producent a hudebník

Roman Rossi25 let praxe v oblasti hudby a kultury, 10 let ředitel a zakladatel agentury Nemoros, hudební vydavatel, zakladatel a vydavatel mezinárodního časopisu Modern Science. Praxe ve funkcích generálního ředitele několika společností, krizovém managementu a mezinárodním obchodu. Speciální zaměření na Východoevropské a ruskojazyčné země. Čestný doktor Národní Kievské Univerzity. "Je skvělé pomáhat mladým talentům a těšit se z jejich úspěchu a naše mezinárodní možnosti nám v tom velmi pomáhají. Nejraději na své práci mám spolupráci s Andrewem Murrayem. Sedět ve studiu s tak úspěšným skladatelem a tvořit novou světovou hudbu je pro mě ta největší odměna."

 

 

Michaela Horká

herečka, zpěvačka, pedagog

Michaela Horkáje brněnskou rodačkou žijící v Praze. Pochází z divadelní rodiny brněnských herců a zpěváků a jak už tedy její původ napovídá, sama se k divadlu dostala velmi brzy. V patnácti letech začala svou vlastní uměleckou cestu. A to nejen nástupem studia na Státní konzervatoř, ale hned vzápětí si v divadle Kalich vybojovala hlavní ženskou roli Mii v muzikálu Galileo a v těchto liniích i v dalších letech pokračovala. A to nejen v divadle Kalich, ale i na prknech divadla Broadway, Městského divadlo Brno, Slovenského Národního divadla, divadla Kolowrat, Semafor, Národního divadla moravskoslezkého aj. Jen pro příklad zmíníme muzikály Galileo (r. Mia), Tajemství (r. Anežka), Probuzení jara (r. Elsa), Kvítek z horroru (r. Crystal), Papežka (r. Marioza), Everest (r. "ONA"), RENT (r. Mimi Marquez -2007 SK tour a 2014/15 Praha), Into the Woods (r. The Witch), Mata Hari (r. Mata Hari), Děti Ráje Brno (r. Dospělá Eva a r. Kájina), Ray Bradbury's 2116 (r. Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan), Rebecca (r. paní Danversová) a další. Za divadelní sezónu 2015/2016 si vysloužila širší nominaci na cenu Thálie za mimořádný ženský herecký výkon v představení Ray Bradbury's 2116 za dvojroli Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan. Patří k čím dál více obsazovaným divadelním herečkám a zpěvačkám u nás, ale například ani TV či film ji nejsou cizí. Divákům se výrazněji zapsala patrně seriálem Ošklivka Katka (r. Marcela Konečná) či Rodinná pouta (r.Tereza) a k vidění je i v menších filmových rolích zahraničních produkcí. Do budoucna se snad můžeme těšit i na její vlastní hudební tvorbu / cestu, která je již delší dobu v přípravách. Sama říká, že svou profesi dělá opravdu s láskou.

 

Markéta Poulíčková

česká zpěvačka, finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska, dříve známá pod pseudonymem L.B.P. (zkratka pro Little Black Peggy, česky „malá černá Markétka“)

Markéta PoulíčkováProfesionální kariéru zahájila ve 14 letech, a to když vyhrála v roce 2002 celostátní festival populární hudby Evropská databanka Zlíntalent 2002. V porotě zasedli např. Karel Svoboda, Ondřej Soukup nebo americký skladatel Michael Jay...). Reprezentovala ČR na mnoha mezinárodních soutěžích. Dvakrát se zúčastnila národního finále mezinárodní soutěže Eurosong (2007, 2008). V roce 2008 vystupovala Markéta Poulíčková jako host na turné Petra Bende. Rok a půl vystupovala jako jedna ze dvou solistek doprovodného orchestru Boom Band (orchestr doprovází například Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a další). Na svém kontě má Markéta Poulíčková dvě sólová alba, Story of life (2007) a Markéta ( 2008). První deska Story of life vyšla také v Itálii. Od téhož roku Markéta Poulíčková vystupuje v úspěšném muzikálu Carmen, kde ztvárňuje druhou hlavní ženskou roli po boku Lucie Bílé. V letech 2007–2009 moderovala 1. stahovací hitparádu na TV Óčko s názvem RGM Space. Současně tuto hitparádu moderovala se svým kolegou Petrem Zakopalem také pro rádia Kiss. Moderování různých akcí se příležitostně věnuje dodnes (např. Dětský den v Hard Rock Cafe, Motorkářský sraz v Brně ...). V roce 2011 Markéta Poulíčková vystupovala s kapelou RockStars, absolvovala turné po ČR s Mirem Šmajdou. Markéta je solistkou ve světově populárním projektu Symphony in Rock německého dirigenta Friedemanna Riehle. Dále je také solistkou projektu Prague Brassivo. V roce 2012 se zúčastnila 1. ročníku Hlasu ČeskoSlovenska, kde se probojovala až do samotného Grandfinále a obsadila bronzovou příčku. V roce 2013 podepsala smlouvu s EMI.

 

Martin Hradečný

člen Akademie populární hudby, provozovatel Kofola Music Clubu Krnov

Martin HradečnýKrnovský muzikant se hudbě věnuje od mala, koneckonců vyrůstal v muzikantské rodině a tak jej hudba provází celý profesní život. V Krnově se spolupodílel na založení prvního klubu pro krnovské rockové, beatové a alternativní soubory, který v budově bývalého kulturního domu v Krnově-Kostelci funguje již 27 let. Od svého založení, přes změnu názvu a provozovatelů, funguje klub nepřetržitě dodnes, a to pod názvem Kofola Music Club. Dnes patří k nejznámějším hudebním klubům v České republice, o čemž svědčí nejen ohlas mezi odbornou hudební veřejností, ale také jeho pravidelné zařazování do koncertních turné nejznámějších českých kapel, které většinou hrají ve výrazně větších městech (a navíc na velkých stadionech). Na pódiu vystoupilo již i mnoho zahraničních celosvětově uznávaných skupin.

 

 

Patrik Stoupa

zpěvák, klavírista a skladatel

Patrik StoupaŘíká o sobě, že muziku si zamiloval snad již v dupačkách, když mu maminka zpívala. Po absolvování ZUŠ Sedlčany v oboru klavír měl připravený program pro přijímací zkoušky na Ježkovu konzervatoř v Praze. Díky zlomené ruce se ale zkoušek nemohl zúčastnit. Na Jazzovou hudbu ale nezanevřel a dnes působí jako pianista a zpěvák Big bandu Blue orchestra (spolupráce s Felixem Slováčkem, Petrou Janů, Tomášem Savkou). Jako zpěvák hostuje i s jinými Bigbandovými tělesy. Zpěv studoval soukromně u renomovaných učitelek a v roce 2013 se mu podařilo uspět v mezinárodní soutěži Česko zpívá, ve které působí v současné době jako porotce. Má vlastní popový projekt a v březnu roku 2017 vydal svůj první singl "Nad krajinou" na kterém spolupracoval s muzikanty kapely Blue effect, nejaktuálnější je singl "Svítá", který otextoval Pokáč.

 

Jaromír Špaček

zakladatel společnosti Talentida.com s.r.o.

Jaromír ŠpačekWeb Talentida.com sdružuje umělce všech oborů, které propaguje v médiích a na sociálních sítích. Získává pro ně nové příležitosti k zviditelnění. 

 

 

Výsledky finále letošního ročníku

Všem moc děkujeme za účast, výhercům gratulujeme a těšíme se na vás zase za rok.

 

Semifinálové a finálové kolo 2019 Krnov

Pokyny pro účinkující byly zaslány e-mailem, připomínáme, že pro kategorii Klasický zpěv probíhá registrace všech semifinalistů v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově (ulice Sv. Ducha 79/30 Krnov) v pátek 24. 5. v čase 12.00 –12.45 a registrace postupujících finalistů proběhne v sobotu 25. 5. v čase 9.00–9.45 tamtéž.

Kategorie Populární zpěv bude soutěžit v prostorách Kofola Music Clubu v Krnově (Bruntálská 72, Krnov), kde proběhne registrace semifinalistů v pátek 24. 5. v čase 11.00–11.45 a registrace finalistů v sobotu 25. 5. v čase 8.00–8.45.

Záverečný Gala koncert s vyhlášením výsledků proběhne v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově v sobotu 25. 5. od 19.30 hod.

27. 3. 2019

Ještě jste se nepodívali na výsledky výběrového kola v opavské Bredě? Hned to napravte a nezapomeňte, že pouze do pátku 29. 3. máte  možnost potvrdit vaši účast ve finále. Pokud tak neučiníte, předpokládáme, že se finálového klání nechcete účastnit!

 

21. 3. 2019

Na základě vašich žádostí zveřejňujeme časový harmonogram výběrového kola v OC Breda Opava

 

27. 2. 2019

Pozor změna pravidel!


Pro velký zájem jsme se rozhodli posunout hranici podání přihlášek.

 - uchazeči v klasickém zpěvu se mohou přihlásit do 22. března 2019. Platba na účet pořadatele musí být připsána do 25. března 2019.

- uchazeči v populárním zpěvu a rappingu se mohou přihlásit ještě 22. března 2019 do 10 hod. v den konání výběrového kola v OC Breda Weinstein.
Pokud se rozhodnete pro elektronickou přihlášku, přihláška musí být odeslána do 16. března 2019 a platba na účet pořadatele musí být připsána do 18. března 2019.
Přihláška podaná na místě (populární zpěv a rapping) je možná do 10 hod v OC Breda Weinstein, kde bude na místě vybrán i registrační poplatek.
Připomínáme, že hudební podklad do výběrového kola musí mít soutěžící sebou na flash disku, pokud se bude přihlašovat na místě!!!

Všechna ostatní pravidla soutěže se nemění.

--------------------------------------------------------------------------------------------

MIKS Krnov, Město Krnov,

Základní umělecká škola Krnov a Středisko volného času Krnov

vyhlašují 2 ročník celostátní pěvecké soutěže

pod záštitou prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., hejtmana Moravskoslezského kraje 

 

Baví tě zpěv?

Je ti mezi 8 a 25 lety?

Chceš se stát Hlasem Slezska?

Pak neváhej a přihlas se do druhého ročníku pěvecké soutěže!

Soutěžíme ve více kategoriích, ať si může vybrat opravdu každý. Každá kategorie se dělí podle věku (a podle toho, zda se zpěvu věnuješ ve svém volném čase, či jsi budoucí profesionál).

Co musíš udělat proto, abys mohl soutěžit?

Pošli nám do 28. 2. 2019 vyplněnou přihlášku a ukázku tvého zpěvu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud postoupíš, čeká tě semifinálové a finálové kolo  před odbornou porotou složenou z významných profesionálů české hudební scény.

Na vítěze všech kategorií čekají zajímavé ceny a titul Hlas Slezska 2019.

 

Klasický zpěv:

propozice (čtěte před vyplněním přihlášky!): PDF

přihláška (sólisté): WORD

přihláška pro komorní zpěv: WORD

 

Populární zpěv:

propozice (čtěte před vyplněním přihlášky!): PDF

přihláška (sólisté): WORD

přihláška pro komorní zpěv: WORD

 

Kombinovaný komorní zpěv:

propozice (čtěte před vyplněním přihlášky!): PDF

přihláška: WORD

 

Sleduj i facebook profil soutěže, kde postupně zveřejňujeme novinky k soutěži.