kategorie Klasický zpěv:

MgA. Jana Šrejma Kačírková – patron kategorie

operní pěvkyně a dvojnásobná držitelka ceny Thálie

MgA. Jana Šrejma KačírkováNarodila se v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V roce 2006 se stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. Od roku 2016 je stálou členkou souboru Národního divadla Brno, Je stálým hostem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, vystupovala rovněž v divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze. Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů – na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou. Vystupuje pod taktovkou dirigentů, jakými jsou např. T. Brauner, O. Dohnanyi, P. Gatto, M. Guidarini, M. Ivanovič, F. Haider, R. Jindra, J. Klecker, J. Kynzlink, T. Netopil, O. Olos, M. De Rose, A. Sangiorgi,  A. Scarano, V. Spurný, D. Švec, F. Zigante a další. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie z let 2012 (za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda) a 2013 (za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho). Získala tři ocenění Jihočeská Thálie a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho. V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus.

 
 

kategorie Populární zpěv

Petr Bende – patron kategorie

zpěvák, skladatel

Petr BendeMladý muzikant začal svoji profesní dráhu ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka ve skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a především Carmen na postu bubeníka a zpěváka absolvoval stovky vystoupení. Souběžně s těmito vystoupeními věnoval velkou pozornost a mnoho času svému projektu, kapele Petr Bende band, se kterou prezentoval vlastní skladby a objížděl malé festivaly a soutěže. Z mladého muzikanta se stal skladatel, textař, multiinstrumentalista, zkrátka člověk, který propadl hudbě. Na české hudební scéně se tak stále častěji objevuje jméno Petr Bende a s ním interpret intenzivně prožívající svět na pokraji hudebního showbussinesu se všemi klady i zápory. Se svojí nelehkou cestou prosazování vlastní tvorby, na svůj nízký věk bohatou hudební historií, všestranným umem, ale také hudebním štěstím, stále větším zázemím u svých fanoušků a hudební veřejnosti, je v této době o to více zajímavým protikladem mezi novými interprety na poli našeho hudebního světa. A jelikož je jeho původ česko–slovenský (matka Češka, otec Bratislavan) a je mu blízké i hudební dění u našich východních sousedů, snaží se Petr budovat hudební kontakty i na Slovensku.
Známostí a skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění je v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar! V prosinci 2005 se Petr stal Skokanem roku v anketě Český slavík Mattoni 2005 skokem z 109. na 9. místo.
Petr Bende se pomalu, ale jistě, sune na výslunní mezi naše české hvězdy, ale místo na výslunní má u mnohých jeho fanoušků již teď a k českým hvězdám zaručeně patří a patřit už stále bude.

 

Složení porot obou kategorií si prozatím necháme pro sebe, ale můžeme prozradit, že v minulých letech v nich (mimo jiné) zasedli:

Klasický zpěv: Jana Šrejma Kačírková (patronka, dvojnásobná držitelka ceny Thálie), Michal Pavel Vojta (operní pěvec), Olga Bezačínská (operní pěvkyně a pedagožka), Petr Chromčák (dirigent), Juraj Nociar (operní pěvec a pedagog), Stanislava Šinkovská (operní pěvkyně a pedagožka)

Populární zpěv: Petr Bende (patron, zpěvák a hudební skladatel), Ilona Rédlová (ředitelka soutěže, operní pěvkyně a pedagožka), Michaela Horká (muzikálová zpěvačka a herečka), Patrik Stoupa (zpěvák a pedagog), Markéta Poulíčková (muzikálová zpěvačka), Jaroslav Bouda (manager a asistent Hlasu Slezska a tanečník), Vojtěch Šenkýř (zpěvák), Zdeňka Mervová (zpěvačka a pedagožka), Roman Rossi (ředitel mezinárodní umělecké agentury Nemoros), Jaromír Špaček (ředitel talentového servru Talentida.com), Richard Liegert (umělecký ředitel pěvecké soutěže Sanremo Junior Praha), Václav Kramář (hudebník, hudební skladatel a pedagog), Martin Hradečný (člen Výboru Akademie populární hudby, provozovatel Kofola Music Clubu)