po út st čt so ne

Přehled kulturních programů realizovaných MIKS Krnov v červnu si můžete ve formátu PDF (867 kB) stáhnout ZDE

 

 

Město Krnov pořádá další ročník Krnovských hudebních slavností. V letošním roce se potkáme v zahradě SVČ Krnov ve dnech 6.–7. září.

Na tuto akci sháníme zájemce o stánkový prodej. Pokud se chcete zúčastnit, můžete si stáhnout a vyplnit přihlášku (ve formátu .XLS pro program Excel, nebo jako PDF pro vytištění a vyplnění ručně). Uzávěrka přihlášek proběhne 30. června 2019.

POZOR, před odesláním přihlášky se seznamte s letošními pokyny pro prodejce, které budou závazné! Stáhnou si je ve formátu PDF můžete ZDE (nutno vytisknout a podepsané zaslat e-mailem, nebo poštou spolu s přihláškou!

Přihlášky zasílejte paní Janě Mojžíšové prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na poštovní adresu MIKS Krnov, nám. Míru 1/14, 794 01 Krnov.

Bližší informace získáte na telefonním čísle 554 614 706.

 

Městský park (za prodejnou Albert), pátek 19. července od 9.30 hod.

Rezervace na turnaj tel. 554 614 706, nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Městský park u krnovského Albertu ožije v pátek 19. července turnajem v discgolfu.
Akci pořádá v rámci česko-polského projektu „Zatočíme s nudou“ MIKS Krnov a POK Prudnik a je určena široké veřejnosti.
„Otevřený turnaj pořádáme pro úplné začátečníky i zkušenější hráče. Pro ty, kteří prozatím nemají s touto hrou zkušenosti jsme zajistili také lektory, kteří je seznámí s technikou i systémem hry,“ uvedla Jana Mojžíšová z MIKS Krnov.

Sportovní dopoledne s dicgolfem navazuje na úspěšný turnaj v pétanque, který proběhl na Hlavním náměstí v Krnově v měsíci květnu. „Projekt Zatočíme s nudou je zaměřen právě na rozvoj volnočasových aktivit, zahrnuje různá sportovní klání, výlety v českém i polském pohraničí. Nabídka akcí je velmi pestrá – doporučujeme sledovat facebook profil MIKS Krnov, kde se vždy včas dozvíte, jak s nudou opravdu zatočit,“ připomíná Eva Čechová, která je manažerkou celého projektu.

 

 

Prostor před Bauerovou kavárnou Krnov, pátek 17. 6. v 17.00 hod.

Vstup zdarma, akce se koná POUZE ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ


Jazz, soul, RnB, ale i pop, funk, nebo šansony a samozřejmě gypsy style. To je repertoár, který představí zpěvačka Marta Balážová krnovskému publiku na dalším z jazzových podvečerů u památníku Leopolda Bauera na krnovském náměstí. Marta je bruntálskou rodačkou, zpěv studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka a své vzdělání si rozšiřuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Mimo působení v T.O.P. Dream Company, kde zpívala po boku Vojty Dyka a Ondřeje Rumla má za sebou roli v Dobře placené procházce pánů Suchého a Šlitra na scéně Národního divadla v Praze a v Městském divadle v Brně účinkovala v tamějším nastudování muzikálu HAIR. Jak sama říká, nejvíce muzikantských zkušeností nasbírala při několikaletém cestování po světě a zpívání na zaoceánských lodích. Tam ji také doprovázel krnovský rodák kytarista Tibor Žida. Toho k hudbě již ve dvou letech přivedl jeho otec. Svou hru na kytaru i piano si zdokonalil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde se začal věnovat jazzové hře a jako skladatel a zpěvák se nebojí propojovat romskou hudbu se současnými hudebními vlivy.

Tento jazzový podvečer je realizován v rámci projektu „Náš svět hudby“, který MIKS Krnov realizuje ve spolupráci s POK Prudnik a právě členové Písňového studia mládeže předvedou své umění za doprovodu svého uměleckého vedoucího, pana Tomasze Kanase.