po út st čt so ne
1
8
15
22
29

Termín výstavy: 15.3. - 5.5.2019

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. Z tohoto důvodu nejsou díla hodnocena v rámci jednotlivých kategorií, ale uděluje se jedna hlavní cena. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území ČR dokončenými v posledních pěti letech. ČCA je celoroční aktivita. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny. V rámci ČCA se udělují také ceny partnerů a ocenění za výjimečný počin.

 

To, že ve Flemmichově vile probíhá již 4. výstava obrázků starého Krnova jistě víte. Možná ale nevíte, že se pomalu tenčí zásoby knihy, kterou můžete zakoupit právě jen ve vile a ve které naleznete na 200 stránkách výběr toho nejlepšího z digitalizovaných fotografií a pohlednic našeho města.

Termín výstavy: 16.3. - 5.5.

Pro milovníky starých fotografií a pohlednic Krnova, ať již toho předválečného, či poválečného, avšak s tváří, která již dnes neexistuje, máme další lahůdku. Téměř po roce přicházíme s už čtvrtým pokračováním oblíbené výstavy Pohledy na Krnov. Opět se můžete těšit na velkoformátové kopie fotografií a pohlednic před i poválečného Krnova ze sbírek Městského muzea v Krnově, Jiřího Křivy a některých dalších sběratelů. Přijďte se podívat na tvář Krnova, kterou již nikdo nepamatuje, anebo kterou si naopak mnozí pamatují ze svého dětství, či mládí. Výstava se otevře vernisáží v pátek 15. března 2019 v 17:00 hod ve Flemmichově vile. A to není vše. Množství naskenovaného materiálu a velký zájem veřejnosti přivedl muzeum a Jiřího Křivu k podnětu vydat část fotografií a pohlednic knižně. Nápad finančně zajistilo město Krnov a v současnosti jde kniha Pohledy na Krnov již do tisku. Veřejnosti by se měla poprvé představit právě na vernisáži 15. března, kdy proběhne slavnostní křest knihy a ta bude od té chvíle k zakoupení ve Flemmichově vile.

 

Termín výstavy: 6. 4. – 5. 5.

S příchodem jara se rozzáří i prostory Flemmichovy vily v Krnově. Její stěny budou ozdobeny fotografiemi, které návštěvníkům představí bohatství barev, tvarů a vzorů, jež zkušenému oku fotografa nabízí stále se měnící krajina. Autor těchto snímků, PhDr. Vladimír Vocelka nás přesvědčí, že za pestrobarevnými obrazy nemusíme cestovat do dalekých tropů. Bohatě stačí dojít na kraj města, zastavit se a všímat si svého okolí.

Vladimír Vocelka (14. 11. 1942) vystudoval učitelství matematiky a fyziky na pedagogické fakultě a ve školství působil celý svůj život. Jak sám říká: „Studium fyziky bylo dobrým základem pro fotografování, ale skutečný zájem vyvolalo teprve setkání s Gustavem Aulehlou.  V přátelských debatách mne seznámil s pracemi slavných autorů i se základními pravidly fotografování. V té době jsem se stal členem Fotoklubu MěOB Krnov a o něco později i fotoklubu Astra.“ Některé z takto vzniklých prací můžeme nalézt v publikaci Revoluce objektivem (Krnované 1989–1990) a v publikaci Povodeň 1997.

Nástup digitální fotografie zapříčinil tvůrčí pauzu ve Vocelkově tvorbě a popudem k oprášení starého koníčku bylo až stěhování z SPC do Brantic. Již s digitálním fotoaparátem zkusil zaznamenávat své okolí a díky použitému médiu začal velmi úspěšně publikovat snímky na sociálních sítích a specializovaných internetových galeriích.