po út st čt so ne
3
10
17
24
31

Termín akce: 21.4 - 27.8.

Fenomén Merkur – výstava mapující historii známé stavebnice Jaroslava Vancla. Kdo z dříve narozených by neznal stavebnici Merkur. Nyní máte jedinečnou příležitost seznámit s touto legendou i své děti a vnoučata. Originální česká stavebnice se vyrábí již více než sto let. Návštěvníci výstavy se však neseznámí pouze s její historií, samozřejmostí bude i celá řada pečlivě vybraných exponátů. Máte tak jedinečnou šanci vidět, jaká úžasná zařízení, vozidla a stavby zvládnou šikovné ruce z hromádky šroubků, matek, koleček a předvrtaných pásů a profilů z lakovaného ocelového plechu. Na výstavě uvidíte například auta, traktory, lokomotivy a obří jeřáby, ale také model železničního mostu. Součástí výstavy bude i herna, ve které budou mít případní zájemci možnost postavit si svůj vlastní model. Výstavu zapůjčil soukromý sběratel pan Jiří Mládek. 

 

Termín výstavy: 29.7. - 27.8.

Zveme všechny příznivce výtvarného umění k návštěvě výstavy amatérských umělců, kterou zahájí v pátek 28.7. v 17:00 hodin výtvarník a pedagog Josef Odráška.

Prosíme všechny účastníky o dodání děl do neděle 23.7.

Termín akce : 11. 8. 2017 od 18:00 hodin

Vstupné: 30 Kč

 Již tradičně Vás začátkem srpna zveme do zahrady Flemmichovy vily na country večer. K tanci i poslechu hraje oblíbená krnovská country kapela Wagon.