po út st čt so ne
2
3
4
5
9
16
23
30

Flemmichova vila 7. 4. – 13. 5.

Společná výstava dvou krnovských fotografů

Hlavním objektem fotografií Marie Vojkovské je příroda – samotná krajina. A nezáleží na tom, zda jde o fotografie Krnovska, jiných míst České republiky, nebo přírodní krásy Severní Ameriky.
Také Vladimír Duda se věnuje fotografování přírody. Na jeho snímcích jsou zachyceni ptáci, savci i plazi, které potkává při své další vášni, cestování. Fotografování se začal naplno věnovat před deseti lety a na výstavě uvidíme snímky z posledních dvou sezón strávených v různých koutech Evropy i na Dálném východě.

Slavnostní vernisáž proběhne v pátek 6. 4. od 17.00 hod.

Termín výstavy: 10. 4. – 24. 6. 2018

Srdečně zveme k návštěvě nové muzejní výstavy, konané u příležitosti oslav 100 let vzniku Československa. Výstava je určená nejen pro dospělé nadšence historie, ale i pro malé návštěvníky, které hravou formou provede událostmi před 100 lety. V průběhu výstavy se uskuteční i lektorské programy pro školy.

 

pátek 18. 5. 16.00–20.00

Letošní oslava Mezinárodního dne muzeí vychází z připomínky dvou zásadních dějinných událostí – oslavy 100 let od ukončení prvního celosvětového vojenského konfliktu a samozřejmě i oslavy 100 let od vzniku Československa.
Vojenskou tématiku nám představí členové Klubu vojenské historie, kteří si v zahradě připraví polní lazaret i nefalšovanou polní kuchyň a zájemce seznámí se životem vojáka v období první světové války. První republiku si budete moci připomenout nejen ve stylovém fotokoutku, ale také ve vystoupení Frajerů z galérky, kteří spolu s pěveckým sborem Legato zajistí kulturní část programu. Samotný vznik ČSR si mohou návštěvníci připomenout na stanovištích rozmístěných v interiérech vily.

Vstupné: 20 Kč (v dobových kostýmech vstup zdarma)