po út st čt so ne
5
12
19
26

To, že ve Flemmichově vile probíhá již 4. výstava obrázků starého Krnova jistě víte. Možná ale nevíte, že se pomalu tenčí zásoby knihy, kterou můžete zakoupit právě jen ve vile a ve které naleznete na 200 stránkách výběr toho nejlepšího z digitalizovaných fotografií a pohlednic našeho města.

Flemmichova vila, 18. 5. – 1. 9.

Vstupné: 30/15 Kč, sleva 50 % pro ZTP a držitele Senior pasu

Prostory Flemmichovy vily pro letošní turistickou sezónu zaplní, v rámci realizace česko-polského projektu Náš svět hudby, hudební nástroje. MIKS Krnov a POK Prudnik společně tentokrát nechystají hudební vystoupení, ale výstavu. Návštěvníkům výstavních prostor krnovského muzea představí část své sbírky pan Jaromír Růžička z Prahy. Ten již čtyři desetiletí sbírá historické hudební nástroje a několik desítek z nich obsadí výstavní vitríny spolu s dalšími předměty souvisejícími s hudbou.
Návštěvníci budou moci obdivovat dechové nástroje plechové i dřevěné, smyčcové nástroje i výběr ze skupiny nástrojů strunných drnkacích. Nabízí se tak jedinečná možnost zmapovat zručnost a um výrobců od konce 18. století po současnost.

 

Flemmichova vila 1. 5. – 31. 12.

Výstava se věnuje významným událostem v české historii i historii města Krnova, jejichž letopočet je zakončen číslovkou 9.

Např. 1419 – první pražská defenestrace, 1939 – okupace českých zemí a začátek 2. světové války, 1779 – velký požár města Krnova.

Výstava potrvá až do konce roku (bude vystavena i na radnici).

se zaměření na malbu, grafiku, fotografii, plastiku a užité umění

Flemmichova vila, 28. 6. – 25. 8.

Vstupné: 30/15 Kč, sleva 50 % pro ZTP a držitele Senior pasu

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 28. 6. v 17.00

Oblíbená výstava autorů z řad široké veřejnosti, kteří žijí trvale nebo rekreačně na území mikroregionu Krnovsko.

Amatérští výtvarníci, kteří přihlásili svá díla do letošního ročníku, se rozhodli nejen čelit případné kritice návštěvníků výstavy, ale spolu se svými pracemi přináší divákům i část své osobní historie a svědectví o své vlastní tvůrčí invenci.