po út st čt so ne
3
10
17
24

DIALOG BARVY A TVARU/DIALOG KOLORU I KSZTAŁTU

UVP_dialog_barvy_a_tvaru_uvodnik
Kategorie:
Městské muzeum
Datum:
2020-02-28 17:00 - 18:00

Vstupné: 30/15 Kč, sleva 50 % pro ZTP a držitele Senior pasu

Vernisáž proběhne v pátek 17. 1. v 17.00 hod.

Výstava obrazů a plastik členů Výtvarného spolku In Signum a polských výtvarníků

Výtvarný spolek In Signum je volným sdružením profesionálních výtvarníků v rámci organizace Unie výtvarných umělců ČR. Vznikl v Ostravě již v roce 1995 a za 25 let své existence uspořádal desítky společných výstav a výtvarných sympozií v oboru malby, sochy a smaltů.

Jednotlivé umělce skupiny již od počátku pojí názorová blízkost. Ačkoliv tvoří různými technikami a zpracovávají různé náměty a žánry, přesto mají společný pohled na svět a na úlohu umění v něm. Spíše než módními trendy či konceptuálními provokacemi se zabývají klasickými technikami a ve svých dílech chtějí spíše poukázat na skutečnou krásu našeho světa a na různorodost života kolem nás. Svými díly vybízejí k vnímání řádu, k zamyšlení nad hodnotami lidského života a k odpovědnosti za jeho směřování.

Není to jen spočívání na uznávaných hodnotách, je to hledání humanistických východisek k oslovení současného člověka a překračování horizontu všedního konzumního života. Na výstavě budou zastoupeni tito autoři: Antonín Gavlas, Petr Gavlas, Karol Hercík, Iveta Kadlecová, Jakub Novák, Kateřina Pavlicová, Aneta Silberová a Karel Švach.

Polské autory zastupují Katarzyna Fober a Grzegorz Majchrowski – kolegové z jedné školy (Akademie výtvarných umění v Katovicích) a jednoho města – Těšína (PL).

 
 

Všechny termíny:

  • Od 2020-01-17 17:00 do 2020-03-08 18:00
    úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota & neděle

Powered by iCagenda