po út st čt so ne

Hrajeme 22.–25. 2.

mládeži přístupný, komedie, vstupné: 150 Kč

ČR 2024, režie: Rudolf Havlík, 101 min.

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě!

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová divně? Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice sice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale tohle chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). Ve chvíli, kdy se v obci zjeví Rebeka (Kateřina Marie Fialová) a v patách jí jde nesmlouvavý generál Sokol (Jiří Langmajer), rozhodnou se místní přijít záhadě na kloub. Po svém! 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Čt 22. 2. v 17.30 ZDE

Pá 23. 2. v 17.30 ZDE

So 24. 2. v 17.30 ZDE

Ne 25. 2. v 17.30 ZDE

 

Další informace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 22.–25. 2.

do 12 let nevhodný, titulky, válečné drama, vstupné: 120 Kč

USA/GBR/POL 2023, režie: Jonathan Glazer, 104 min.

Rudolf, Hedwiga a jejich děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Čt 22. 2. v 19.45 ZDE

Pá 23. 2. v 19.45 ZDE

So 24. 2. v 19.45 ZDE

Ne 25. 2. v 19.45 ZDE

 

Další informace: Aerofilms      ČSFD

 

 

Hrajeme 26.–28. 2.

do 12 let nevhodný, drama, vstupné: velký sál 150 Kč, malý sál 130 Kč

ČR/DEU/SVK 2024, režie: Bohdan Sláma, 112 min.

Nový film držitele několika Českých lvů a řady zahraničních cen Bohdana Slámy. Dva sousedské klany a dva různé přístupy k životu. Co se stane, když do napjatých vztahů dvou dominantních otců zasáhne láska vlastních dětí? Zatímco Josef nutí svou rodinu ke svéráznému způsobu života na ostrůvku vegetace mezi monokulturními Viktorovými lány, Míra je zamilovaný do Josefovy dcery Žofky. Aby získal její sympatie, musí s otcem bojovat. Synova revolta staví Viktora do nové situace. I Josef zklamaný důsledky vlastních životních postojů má možnost leccos přehodnotit. Naději na uzdravení na poli mezilidských vztahů i vyprahlé krajiny přinese do života několika hrdinů až mezní událost. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Po 26. 2. v 19.45 ZDE

Út 27. 2. v 19.45 ZDE

St 28. 2. v 19.45 ZDE

 

Další informace: Bontonfilm     ČSFD

 

Hrajeme 26.–28. 2.

do 15 let nepřstupný, titulky, romantické drama, vstupné: 120 Kč

DEU 2023, režie: Christian Petzold, 102 min.

Leon a Felix plánovali strávit léto společně v prázdninovém domě u Baltského moře. Chtěli tam být jako přátelé, ale také chtěli pracovat – jeden na své druhé knize, druhý na svém uměleckém portfoliu. V domě jsou však také Nadja a Devid, kteří s sebou přinášejí spoustu dobré nálady. Čtveřice mladých lidí experimentuje s láskou a pro Leona to není jednoduché. Brzy hoří les, padá popel, nebe je rudé a vztahy dostávají nový rozměr. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Po 26. 2. v 17.30 ZDE

Út 27. 2. v 17.30 ZDE

St 28. 2. v 17.30 ZDE

 

Další informace: Vertigo Int.      ČSFD

 

Hrajeme 29. 2. – 3. 3.

do 12 let nevhodný, titulky, životopisný hudební, vstupné: 150 Kč

USA 2024, režie: Reinaldo Marcus Green, 103 min.

Film Bob Marley: One Love zachycuje nejzajímavější část života jedné z největších muzikantských ikon 20, století. Oslavuje muže, který miloval svobodu, Jamajku a hlavně hudební styl reggae.

Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kinglsey Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Čt 29. 2. v 17.30 ZDE

Pá 1. 3. v 17.30 ZDE

Ne 3. 3. v 17.30 ZDE

 

Další informace: CinemArt      ČSFD