po út st čt so ne

Hrajeme 29. 9. – 2. 10.

do 12 let nevhodný, titulky, mysteriózní drama, vstupné: 130 Kč

USA 2022, režie: Olivia Newman, 125 min.

Úchvatný, tajemný příběh podle úspěšného knižního románu Kde zpívají raci vypráví o Kye, opuštěné dívce, která až do dospělosti vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách Severní Karoliny. Celé roky se šířily po Barkley Cove historky o „dívce z mokřin“, které izolovaly strohou a odmítavou Kyu od místní komunity. Když se v Kyině životě objeví dva přitažliví mladíci z města, začne se novému, neznámému světu otevírat. Jenže ve chvíli, kdy jednoho z nich najdou mrtvého, ji komunita bez váhání označí za hlavní podezřelou. Případ se začne rozvíjet, je stále nejasnější a hrozí, že budou odhalena mnohá tajemství, pohřbená v mokřinách. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 29. 9. v 17.15 ZDE

Pá 30. 9. v 17.15 ZDE

So 1. 10. v 17.15 ZDE

Ne 2. 10. v 17.15 ZDE

Další informace: Falcon      ČSFD

 

Hrajeme 29. 9. – 2. 10.

do 12 let nevhodný, histoické drama, vstupné: 140 Kč

ČR 2022, režie: Petr Jákl, 125 min.

Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit. Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí...

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.

Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. V hlavních rolích se představí Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Karel Roden a další.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření)

Čt 29. 9. v 19.45 ZDE

Pá 30. 9. v 19.45 ZDE

So 1. 10. v 19.45 ZDE

Ne 2. 10. v 19.45 ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 

Hrajeme 3.–5. 10.

do 15 let nepřístupný, hudební drama, vstupné: 120 Kč

ČR 2022, režie: Adam Sedlák, 111 min.

Banger = slang., energická, neotřelá píseň; hit

Adam Mišík v rapovém příběhu jedné divoké noci. Film BANGER natočil režisér Adam Sedlák kompletně na iPhone

BANGER je unikátní film, který popisuje příběh odehrávající se během jedné adrenalinové noci plné kokainu a rapu. S mladým raperem Alexem se nečekaně rozejde přítelkyně Sára. Podle Alexe existuje jen jediná cesta, jak ji může získat zpět, a to nahrát banger. Honba za slávou a respektem na hudební scéně se přetaví v zoufalý a nebezpečný čin ohrožující desítky mladých lidí na životě.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Po 3. 10. v 19.45 ZDE

Út 4. 10. v 19.45 ZDE

St 5. 10. v 19.45 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 3.–5. 10.

mládeži přístupný, komedie/drama, vstupné: 140 Kč

ČR 2022, režie: Alice Nellis, 112 min.

Buko je kůň. A taky je to „dar z nebes“, který vypadá jako špatný vtip, protože jeho nová majitelka se koní bojí. Film Alice Nellis vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit.

Jarmila se po ztrátě muže ocitne na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost. Tou je život na chalupě v romantické divočině uprostřed Máchova kraje, kde to měl rád především její muž. Ten jí navíc v závěti odkázal vysloužilého cirkusového koně Buka, což na první pohled vypadá jako drsný vtip, protože Jarmila se koní bojí. S pomocí sousedů se rozhodne vzniklé situaci postavit čelem a brzy zjišťuje, že i když to tak zpočátku nevypadalo, právě s tímhle koněm by se jí do života mohlo vrátit štěstí. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Po 3. 10. v 17.15 ZDE

Út 4. 10. v 17.15 ZDE

St 5. 10. v 17.15 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 6.–9. 10.

do 12 let nevhodný, dabing, komedie: vstupné: 120 Kč

FRA 2022, režie: Jérôme Commandeur, 83 min.

Vincent chtěl být celý život státním úředníkem, aby mohl naplno využívat výhody pohodlného úřednického života. Ke všemu ještě nemůže podle zákoníku práce dostat výpoveď, takže má teplé místečko až do důchodu. Jednoho dne se ale jeho život obrátí vzhůru nohama: vláda odhlasovala obrovský plán úspor a Vincentovi se nad hlavou objeví mrak strachu z nezaměstnanosti. Protože ví, že ho vyhodit nemůžou, nenechá se jen tak odbýt. Jeho šéf se však rozhodne ho zlomit a vymyslí plán! Začne ho posílat na ty nejnemožnější pozice a do nejzapadlejších koutů světa. Čeká ho Severní pól, věznice, předměstí plná kriminálníků. To je jen část míst, kde nebude Vincent bojovat jen o své teplé místečko, ale i o holý život. Ale vše zlé je k něčemu dobré a kdo ví, třeba se i zamiluje…

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření)

Čt 6. 10. v 17.45 ZDE

Pá 7. 10. v 17.45 ZDE

So 8. 10. v 17.45 ZDE

Ne 9. 10. v 17.45 ZDE

Další informace: Vertigo International      ČSFD