po út st čt so ne

V rámci společného česko-polského projektu Nás svět hudby proběhl v Krnově ve dnech 7. a 8. září 2018 multižánrový hudební festival Krnovské Hudební slavnosti. V zahradě  střediska volného času se po oba víkendové dny  střídaly na dvou pódiích hudebníci z České republiky i Polska a symbolicky tak posluchačům prodloužili prázdninovou pohodovou atmosféru.

Velkému zájmu se těšily koncerty polských skupin Kolory a Lulu band a čespopolské zpěvačky Ewy Farne. Dalšími vystupujícími byli mimo jiné Tata Bojs, Mňága a Žďorp, This, Marek Ztracený....

 

 

Tradicí pořádání Krnovských hudebních slavností je také Zahajovací a Závěrečný koncert. Oba koncerty rozšiřují multižánrové zaměření festivalu zejména o klasickou hudbu, swing či jazz. V komorním prostředí koncertní síně sv. Ducha jsme tak 6. září uvítali vynikající českou šansoniérku Radku Fišarovou. Do posledního místa zaplněný sál si vychutnal její poctu Edit Piaf v programu Madamme de Paris a zpěvačku odměnil dlouhotrvajícím potleskem.

Při Závěrečném koncertu  hostil Krnov Janáčkovu filharmonii společně s Ondřejem Brzobohatým. Filmové melodie i autorské skladby Ondřeje Brzobohatého okouzlily posluchače v zaplněném Městském divadle a důstojně završily 17. ročník Krnovských hudebních slavností.