po út st čt so ne

Vstupenky lze zakoupit v pokladně kina Mír 70 (pokladna bude otevřena 1 hodinu před začátkem prvního představení) – pokud možno plaťte bezhotovostně, nebo v TIC Krnov.

Nákup vstupenek přes internet je možný nejpozději 1 hodinu před začátkem představení. Rezervace on-line jsou umožněny pouze majitelům Filmové karty a Bio Senior karty.

Návštěvníci NEMUSÍ MÍT dýchací cesty chráněny respirátorem.

Konzumace v hledišti je povolena.

Přestože již neplatí žádná zvláštní opatření, nadále doporučujeme dbát na zvýšenou hygienu rukou a dodržování alespoň 1,5metrových rozestupů od ostatních osob.

 

 

Kino Mír 70 Krnov, úterý 19. března v 18.00 hod.

Vstupné: 200 Kč (předprodej), 250 Kč na místě

Krnovské kino přivítá nejznámějšího slovenského motorkáře a dobrodruha.

Marek Slobodník svoji první cestovatelskou expedici absolvoval v roce 2010 do Kazachstánu a navzdory nedostatku záběrů a téměř s žádným videozáznamem se mu podařilo vytvořit krátký amatérský snímek, který získal cenu za nejlepší slovenský motorkářský film. Následně se stal součástí populárního českého žlutého cirkusu Trabanti, vedeného Danem Přibáněm, kde jel na Jawě 250. Ze všech jejich cest byly natočeny televizní seriály. V roce 2017 projel Marek s kamarády celou Afriku od severu k jihu na Jawě Pionýr a z této expedice byl v kinech uveden celovečerní film Afrikou na Pionýru.  

Jeho prozatím posledním cestovatelským projektem byla cesta z Indie do Banské Bystrice na čtyřech dieslových motocyklech Royal Enfield.

Jak sám Marek říká: "Začalo to v roce 2018, když jsme v Indii poprvé v životě na vlastní oči spatřili Royal Enfield Diesel. Byla to nádherná mašina a od té doby nám vrtala v hlavě, dá se na takové dieselové motorce cestovat? Uplynulo pět let a rozhodli jsme se to vyzkoušet. Cesta ale vůbec nebyla tak jednoduchá, jak jsme si představovali.

Přijďte si vyslechnout vyprávění o tom, jak jsme se prodírali napříč celou Indií k Pákistánské hranici, přes kterou nás nechtěli pustit dál. Jak jsme stopovali kamiony v Pákistánu a poznávali pohodový Írán. Dozvíte se, proč jsme pokračovali dál přes Arabský poloostrov a proč jsme si museli koupit Ford Mustang. Nakonec se převezeme přes divoký Irák, ale to nejnebezpečnější zažijeme v Turecku, když o jednu motorku přijdeme při nehodě. Čtyři cestovatelé, 6 měsíců na cestách, 20 tisíc kilometrů a nekonečně mnoho problémů během celé cesty. To je INDODIESEL NA CESTĚ."

Vstupenky můžete zakoupit online, v TIC Krnov, nebo v den konání v pokladně kina.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Út 19. 3. v 18.00 ZDE

Hrajeme 24.–25. 2.

do 15 let nepřístupný, sportovní dokument, vstupné: 140 Kč

ČR/GBR 2023, režie: Michal Samir, Šimon Šafránek, 90 min.

Celovečerní dokument Karlos režisérské dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek není pouhý sportovní medailonek, ale filmový obraz osobnosti, která změnila popkulturní život v Česku. Režisér Michal Samir začal s Karlosem točit už před mnoha lety v Londýně, kdy se Vémola coby obyčejný kluk z Olomouce živil jako vyhazovač v baru a protloukal se životem, jak se dá. Důležitou součástí filmu jsou tak unikátní záběry z Karlosovy minulosti staré 15 let, které dosud nikdo neviděl, a také fotografie z jeho osobního archivu. Vémolův život byl vždy plný propastných protikladů, od dětství žil za hranou, ať za hranou toho dobrého nebo špatného. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýna, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se jako zápasník, šel do vězení, znovu se proslavil, vyprodal O2 arénu a stal se celebritou. Karlos je film o extrémním člověku v extrémní době. Dokumentuje Vémolu nejen jako bijce a hrdinu davů, ale zároveň jako otce, partnera, něžného milovníka zvířat, a současně jako neústupného, hraničního člověka, který po svém okolí často žádá nemožné – přizpůsobit se jeho životnímu stylu a tempu. „Film, stejně jako Karlosův život, je nebezpečná jízda, která začíná v olomouckých Hodolanech, pokračuje přes kluby na londýnských periferiích a eskaluje křižovatkou, na které se teď Karlos jako člověk i jako zápasník ve svém věku ocitá,“ uzavírá Samir. Právě ten se s Karlosem zná téměř patnáct let, jejich vztah proto tvůrcům nabízí Karlosovu otevřenost a upřímnost. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

So 24. 2. ve 20.00 ZDE

Ne 25. 2. ve 20.00 ZDE

 

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 22.–28. 2.

do 12 let nevhodný, komedie, vstupné: 150 Kč

ČR 2024, režie: Hana Hendrychová, 95 min.

Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná. Sylvie všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Hlavně ovšem musí dát do pořádku sama sebe. Ale kam se dá ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví. 

A pak je tu Sylviina máma Regina (Jana Švandová), která má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Sylviina manžela Tomáše (Jaroslav Plesl). Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný. 

Něco vám to připomíná? Skorokomedie Matka v trapu o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás! 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

VELKÝ SÁL

Čt 22. 2. v 17.45 ZDE

Pá 23. 2. v 17.45 ZDE

So 24. 2. v 17.45 ZDE

Ne 25. 2. v 17.45 ZDE

St 28. 2. v 17.30 ZDE

Další infomrace: Falcon      ČSFD

 

 

 

Hrajeme 26.–27. 2.

mládeži přístupný, titulky, komedie, vstupné: 150 Kč

USA 2023, režie: Alexander Payne, 133 min.

Tři lidi, kteří by vedle sebe za normálních okolností nevydrželi ani minutu, musí společně strávit celé vánoční prázdniny. Někdy ale stačí toho druhého lépe poznat k tomu, aby se zrodilo něco výjimečného. Oscarový Alexander Payne (Bokovka) natočil mimořádný film o zrození nečekaného přátelství.

Profesor Hunham (Paul Giamatti) je člověk, kterého by žádný normální student nechtěl za učitele. Je to postarší osamělý mrzout, který se lépe než v současnosti orientuje ve světě antické literatury, a každým, kdo nemá podobné vidění světa, hluboce pohrdá. Mladík Angus (Dominic Sessa) je student, kterého by ve své třídě nechtěl žádný normální profesor. Magnet na průšvihy, rebel bez příčiny, ničitel a narušitel školních řádů. Ti dva na sebe zbyli v univerzitním kampusu o vánočních prázdninách, protože ani jeden nemá kam jet. Učitel je sám a student se rodičům nevešel do dovolenkových plánů. Na „svatou“ trojici je doplňuje školní kuchařka Mary, která nemá na Vánoce náladu, protože se právě dozvěděla, že její syn padl ve válce ve Vietnamu. Naděje na to, že k sobě tyhle tři osamělé duše najdou cestu, je od počátku zcela mizivá, jenže zázraky se dějí a někdy stačí jen projevit trochu dobré vůle k tomu, abyste poznali, že lidé můžou být ve skutečnosti jiní, než jací se zdají na první pohled být.

Herci Paul Giamatti a Joy Randolph Da´Vine získali za své výkony ve filmu Zlaté glóby, snímek byl též nominován v kategorii Nejlepší komedie/muzikál a od prvních projekcí sklízí nadšené recenze od kritiků i běžných diváků. Asi nejlépe to shrnuje nadšená recenze prestižního časopisu Empire: „Hunhamův hrdina Marcus Aurelius kdysi napsal: Dopřej si volno, aby ses naučil něco dobrého. Dejte na jeho radu a podívejte se na tento film."

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

VELKÝ SÁL

Po 26. 2. v 17.15 ZDE

Út 27. 2. v 17.15 ZDE

 

Další informace: CinemArt      ČSFD