po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nabídka KPH ve formátu PDF ke stažení ZDE.

Přihláška ke stažení ve formátu *.DOC (možno vyplnit v programu Word), *.PDF (pouze pro tisk)

Cena předplatného 1 300 Kč

V ceně předplatného je sleva 30 % ze vstupného

Každý předplatitel obdrží kartičku – předplatenku, která je přenosná a zajišťuje předplatiteli stálé místo k sezení

Držitelům průkazů ZTP a studentům je poskytována 50% sleva, tyto předplatenky nejsou přenosné!

Bližší informace o koncertech (programy) budou zasílány před konáním koncertu předplatitelům na e-mailové adresy (prosím nezapomeňte uvést v přihlášce), případně poštou.

Předplatné je možno uhradit v hotovosti do 5. září 2024 na MIKS Krnov, náměstí Míru 1/14, nebo převodem na účet po obdržení faktury s předplatenkou

Rezervování míst stálým předplatitelům do 3. září 2024

Uzávěrka všech přihlášek je 5. září 2024

Přihlášky přijímá a bližší informace podá:

Městské informační a kulturní středisko, náměstí Míru 1/14, 79401 Krnov

tel. č. 554 614 706

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změna programu vyhrazena!

Obdobně jako v předchozích letech se budeme ve spolupráci s agenturami i hudebními nadacemi a fondy snažit nalézt vyvážený mix mladých a nadějných interpretů a stálic klasické hudby.

říjen 2024

ENSEMBLE TRIFLAUTO

Jan Kvapil – zobcová flétna

Ondřej Hanuš – zobcová flétna

Zuzana Nešporková - zobcová flétna

Trio tvoří hráči na zobcovou flétnu s rozdílnými hráčskými zkušenostmi. Jan Kvapil svou dlouholetou aktivitou výraznou měrou přispěl k profesionalizaci oboru v naší zemi, Ondřej Hanuš v posledních letech úspěšně vystupuje s mezinárodním renesančním souborem La Quinta Pars, zatímco Zuzana Nešporková se rychle etabluje na vídeňské flétnové a starohudební scéně. Právě spojením tří různých generací vzniká svěží neotřelé pojetí hudby s použitím zobcových fléten nejrůznějších typů a velikostí.

listopad 2024

JITKA ČECHOVÁ - klavír

po studiu na konzervatoři v Praze u profesora Jana Novotného pokračovala ve svém hudebním vzdělávání na Akademii múzických umění v Praze u profesora Petera Toperczera. Velký vliv na rozvoj její hudební individuality měla postgraduální studia u Eugena Indjice v Paříži a Vitali Berzona ve Freiburgu. Další zkušenosti sbírala na mistrovských kurzech Rudolfa Kehrera ve Výmaru, Eugena Indjice a Lazara Bermana v Piešťanech. Těžiště repertoáru Jitky Čechové představují díla českých autorů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, ale také Josefa Suka a Vítězslava Nováka.

leden 2025

KATEŘINA ENGLICHOVÁ – harfa

MARTINA KOCIÁNOVÁ - zpěv

Projet nabízí hudbu českého skladatele Antonína Dvořáka, kterého můžeme považovat za pokračovatele tradice mimořádných českých osobností dobývajících Evropu, v případě Dvořáka přímo svět. Zazní Dvořákovy skladby v úpravě pro harfu sólo a harfu se zpěvem. Hudba je doplněna četbou z Dvořákovy korespondence. Kateřina Englichová je výraznou osobností evropské harfové scény. Absolventka Konzervatoře Praha a prestižního Curtisova institutu ve Filadelfii. Martina Kociánová vystudovala Lidovou konzervatoř v Ostravě mezzosoprán. Souběžně se svojí hlavní profesí moderátorky hostuje v divadlech v Česku, koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy. Tři roky zpívala v muzikálu Krysař. Poté se zaměřila především na klasickou hudbu.

únor 2025

JAKUB WILIAM GRÁF - violoncello

Narodil se v roce 2001. Hře na violoncello se začal věnovat ve věku pěti let pod vedením prof. Mirko Škampy, v letech 2012-2020 pokračoval ve společné třídě Mirko a Martina Škampových. Od října 2020 studuje na HAMU u Michala Kaňky. V roce 2022 absolvoval stáž na Londýnské Royal College of Music ve třídě Raphaela Wallfische. Zúčastnil se mistrovských kurzů u Alisy Weilerstein, Jense Petera Maintze, Emila Rovnera, Tomáše Jamníka, Richarda Aarona, Marca Coppeye, Jonáše Krejčího, Marka Jerieho a Jiřího Bárty.

březen 2025

DUO ADAMUS – MAREŠOVÁ

Jan Adamus – hoboj, anglický roh

Jiřina Marešová - varhany

Jan Adamus patří k významným osobnostem současné klasické hudby. Jeho činnost směřuje od hry na hoboj, přes dirigování až k hudební vědě. V roce 1977 zazářil v soutěži Pražského jara, kde obdržel první cenu ve hře na hoboj. Prvenství v této soutěži mu otevřelo cestu na významná evropská i světová pódia. Je prvním hobojistou, který u nás začal využívat techniku tzv. „věčného dechu“, která umožňuje současně se nadechnout i vydechnout. Jiřina Marešová patří mezi nejzajímavější osobnosti mladé české varhanní generace. Vystudovala hru na varhany na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Josefa Popelky a Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze pod vedením doc. Jaroslava Tůmy. Svá studia si rozšířila na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku ve třídě prof. Wolfganga Zerera. Od roku 2015 vyučuje na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

duben 2025

JIŘÍ PAZOUR - klavír

Absolvoval v roce 1991 Konzervatoř v Praze, obory skladba (Vadim Petrov) a klavír (Vladimír Topinka). Poté pokračoval ve studiu skladby na Akademii múzických umění u prof.Václava Riedlbaucha. Kromě České republiky vystupoval také v Německu, Polsku, na Slovensku, ve Francii, v Anglii, v Holandsku, ve Švýcarsku, na Maltě a v Západní Austrálii. Od roku 1995 působí pedagogicky na Pražské konzervatoři. Na této škole v současnosti vyučuje předmět Hra z listu a klavírní improvizace na klavírním oddělení.

květen 2025

KLAVÍRNÍ KVARTETO JOSEFA SUKA s hostem ALŽBĚTOU POLÁČKOVOU

Pavel Zemen - klavír

Radim Kresta - housle

Eva Krestová - viola

Aneta Šudáková – violoncello

Klavírní kvarteto Josefa Suka (Josef Suk Piano Quartet) vystoupilo od svého vzniku na mnoha významných světových pódiích, nevyjímaje festival Pražské jaro v roce 2016, dále pak na koncertech v Itálii, Rakousku, Španělsku, Slovensku, Německu, Francii či Japonsku aj. Ansámbl byl založen houslistou Radimem Krestou v roce 2007 původně ve složení klavírního tria. V tomto obsazení dosáhl soubor řady ocenění na mezinárodních soutěžích, např. na J. Brahms Wettbewerb, Premio Rovere d’Oro a Val Tidone Music Competitions. Od druhé poloviny roku 2012 hraje ansámbl v obsazení klavírního kvarteta. Alžběta Poláčková zpěv vystudovala na pražské Akademii múzických umění u Reného Tučka. Na jevištích Národního divadla se představila mnoha operních rolích. V roce 2015 debutovala v pařížské Opéra national v úloze Druhé žínky (Dvořák: Rusalka). Následoval debut s BBC Symphony Orchestra v roli Jitky (Smetana: Dalibor). V roce 2016 zpívala Lišáka v Janáčkových Příhodách lišky Bystroušky na festivalu v Glyndebourne.