po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nabídka KPH ve formátu PDF (345 kB) ke stažení ZDE.

Přihláška ke stažení ve formátu *.DOC (možno vyplnit v programu Word), *.PDF (pouze pro tisk)

Cena předplatného 900 Kč

V ceně předplatného je sleva 30 % ze vstupného

Každý předplatitel obdrží kartičku – předplatenku, která je přenosná a zajišťuje předplatiteli stálé místo k sezení

Držitelům průkazů ZTP a studentům je poskytována 50 % sleva, tyto předplatenky nejsou přenosné!

Bližší informace o koncertech (programy) budou zasílány před konáním koncertu předplatitelům na e-mailové adresy (prosím nezapomeňte uvést v přihlášce), případně poštou.

Předplatné je možno uhradit v hotovosti do 7. září 2020 na MIKS Krnov, náměstí Míru 1/14, nebo převodem na účet po obdržení faktury s předplatenkou

Rezervování míst stálým předplatitelům do 7. září 2020

Uzávěrka všech přihlášek je 7. září 2020

Přihlášky přijímá a bližší informace podá:

Městské informační a kulturní středisko, náměstí Míru 1/14, 79401 Krnov

tel. č. 554 614 706

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změna programu vyhrazena!

Začátky koncertů v 19:00 hodin

WŁADYSŁAW SZYMAŃSKI – varhany
Władysław Szymański studoval hudbu na Katolické univerzitě v Lublinu a dále pokračoval ve studiu na Akademii hudby v Katowicích. Je také skladatelem, autorem varhanní, komorní a vokální hudby. Je členem Arcidiecézní komise pro církevní hudbu v Katowicích. V současnosti je profesorem a vedoucím Oddělení vokální a instrumentální hudby na Akademii hudby v Katowicích. Je spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem každoročního hudebního festivalu – Mikołówské hudební dny.

SMETANOVO TRIOJitka Čechová – klavír, Jan Talich – housle, Jan Páleníček – violoncello
Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jejich předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richter; Stern, Rose, Istomin).

JIŘÍ PAZOUR – klavír
Absolvoval v roce 1991 Konzervatoř v Praze, obory skladba (Vadim Petrov) a klavír (Vladimír Topinka). Poté pokračoval ve studiu skladby na Akademii múzických umění u prof. Václava Riedlbaucha. Kromě České republiky vystupoval také v Německu, Polsku, na Slovensku, ve Francii, v Anglii, v Holandsku, ve Švýcarsku, na Maltě a v Západní Austrálii. Od roku 1995 působí pedagogicky na Pražské konzervatoři. Na této škole v současnosti vyučuje předmět Hra z listu a klavírní improvizace na klavírním oddělení.

MAURICE ENSEMBLE: Michaela Zajmi – mezzosoprano, Bledar Zajmi – violoncello, Egli Prifti – klavír
Mezzosopranistka Michaela Zajmi, sólistka Národního divadla v Praze, narozená v Brně, je absolventkou Pražské konzervatoře ze třídy prof. Yvony Škvárové.  Již během studia a následně po něm se úspěšně zúčastnila několika pěveckých soutěží. 
Bledar Zajmi, koncertní mistr Orchestru Opery Národního divadla v Praze se narodil v hlavním městě Albanie, v Tiraně, kde se jako šestiletý začal učit hře na violoncello. Má bohatou koncertní činnost na třech kontinentech, víc než ve 30 zemích světa,
Egli Prifti se narodil v albánském přímořském městě Vlora, kde studoval na základní umělecké škole, později na uměleckém lyceu a zároveň dálkově na uměleckém lyceu v Tiraně. V roce 2010 absolvoval obor hra na nástroj – klavír ve třídě Jany Palkovské na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pak v roce 2010 doktorské studium u prof. Michala Nedělky a v roce 2018 druhé doktorské studium na Akademií múzických umění v Praze u prof. Jana Vičara.

ŠTĚPÁN VICENEC – fagot
Narodil se v roce 2000. Na fagot začal hrát na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové v Brně u Pavla Feldmanna, poté studoval na brněnské konzervatoři pod vedením Romana Novozámského a Pavla Zatloukala. V současné době je posluchačem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě Romana Novozámského a Jaroslava Kubity. Získal řadu ocenění v národních i mezinárodních soutěžích.

JAN OSTRÝ – flétna, SILVIE JEŽKOVÁ – klavír
Přední český flétnista, koncertující na světových festivalech u nás i v zahraničí, je ceněn, kromě virtuózní techniky, také pro svůj krásný a barevně kulatý tón s jemným náznakem vibráta. Jeho repertoár počíná hudbou baroka až po premiéry současných skladatelů. Od univerzitního roku 2017/18 vyučuje též na „Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien“. Klavírní partnerkou při koncertech je mu vynikající Silvie Ježková, která od roku 2000 působí na Pražské konzervatoři.

KRISTINA VOCETKOVÁ – violoncello
Narozena v roce 1993. Na violoncello začala hrát v šesti letech u Kateřiny Hroníkové. Ve čtrnácti letech byla přijata na Pražskou konzervatoř do třídy J. Kulhana pod jehož vedením úspěšně složila přijímací zkoušky na Juilliard School v New Yorku a Liszt Ferenc Academy v Budapešti. V současné době studuje u prof. Csaby Onczaye na Liszt Ferenc Academy