po út st čt so ne
27
28
29
30

Vážení příznivci Filmového klubu,

Dovolte, abychom Vás přivítali do nové sezóny 2023. Filmy se budou promítat v malém sále kina Mír 70 – v Art klubu po celý týden, výjimečně i ve velkém sále.

Věříme, že se Vám nabídka filmů bude opět líbit a že se společně uvidíme na našich projekcích, které budou zaměřeny na současný nezávislý evropský a americký film. 

Tuto širokou paletu hodnotných filmů Vám nabídneme za zvýhodněných finančních podmínek, pokud si zakoupíte průkazku Filmového klubu (FK) v hlavní pokladně kina Mír za 60,- Kč. Průkazka opravňuje uplatňovat slevy jak u 110 filmových klubů po celé ČR, tak jejich seminářů i přehlídek v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Bližší informace o filmových klubech naleznete na stránkách Asociace českých filmových klubů.

Součástí Art klubu je kromě malého sálu také kavárna s drobným občerstvením a možností wi-fi připojení.

VSTUP NA FILMOVÁ PŘEDSTAVENÍ FK A DO KAVÁRNY JE MOŽNÝ I BEZ PRŮKAZEK FK!

Program Art klubu kina Mír 70 ZDE

 

Hrajeme 17. 6.

do 12 let nevhodný, titulky, komedie/drama, vstupné: 150 Kč, členové FK 100 Kč

FIN 2023, režie: Aki Kaurismäki, 81 min.

o filmový úvod se postará krnovský režisér Tomáš Klein

Ansa pracuje v supermarketu a své večery obvykle tráví v prázdném bytě. Dělník Holappa zase rád tráví čas s lahví kořalky. Při náhodném setkání v karaoke baru mezi nimi přeskočí jiskra a tito sympatičtí vyděděnci tak mají konečně šanci na věčnou lásku. Dokáží dvě osamělé duše hledající štěstí zdolat nástrahy v podobě nesmělosti, ztracených telefonních čísel, mužovy příchylnosti k alkoholu a dalších nepřejících okolností? Svérázný finský režisér Aki Kaurismäki natočil vlastní okouzlující pojetí osudové romance prodchnuté láskou k filmu a humorem, které na festivalu v Cannes získalo Cenu poroty.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Po 17. 6. v 19.30 ZDE

Další informace: Aerofilms      ČSFD

 

 

Hrajeme 24. 6.

do 12 let nevhodný, titulky, drama, vstupné: 150 Kč, členové FK 100 Kč

POL 2021, režie: Jan P. Matuszyński, 165 min.

projekci uvede krnovský režisér Tomáš Klein

Polsko, 1983. Zemí otřásá případ Grzegorze Przemyka, středoškoláka, kterého policie ubila k smrti. Film založený na skutečných událostech sleduje příběh Jurka, jediného svědka, který se přes noc stal nepřítelem státu číslo jedna. Represivní režim se snaží využít celý svůj aparát, včetně tajné služby, policie, médií a soudů, aby Jurka a Grzegorzovu matku umlčel. Druhý film Jana Matuszyńského (Poslední rodina), který soutěžil o Zlatého lva na festivalu v Benátkách, autenticky zachycuje náladu předrevolučního Polska a události, které vedly k pádu totalitního režimu.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Po 24. 6. v 19.30 ZDE

Další informace: Aerofilms      ČSFD