po út st čt so ne
2
9
16
23
30

Flemmichova vila 30. 11. 2024 – 12. 1. 2025

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let  

Při nákupu vstupenek lze uplatnit Městskou kartu Krnov

otevřeno denně mimo pondělí, 9.00–12.00/12.30–17.00 hod. 

Výstava žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Drahomíra Malovaného s.r.o. pod vedením Petry Tomáškové a Markéty Charouskové.

Vernisáž výstavy proběhne 29. 11. 2024 v 16.00 hod.

V návaznosti na počítačovou grafiku, které se žáci věnovali na víkendovém kurzu, vznikla díla inspirována převážně portrétem, autoportrétem a dalšími tématy, při jejichž tvorbě měli žáci možnost okusit tradiční techniku starých mistrů, a to malbu olejovou barvou na plátno. Díky výrazné škále barev a převádění reality do pop-artového duchu skloubili tradiční techniku s moderní a vznikla spousta velice osobitých děl, která diváka zaujmou na první pohled.

Flemmichova vila 1. 12. – 31. 12. 2024

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let  

Při nákupu vstupenek lze uplatnit Městskou kartu Krnov

otevřeno denně mimo pondělí, 9.00–12.00/12.30–17.00 hod. 

výstava obrazů se zimní tématikou legendy české výtvarné scény Josefa Lady.

Na výstavě budou k zhlédnutí velkoformátové panely s obrazy Josefa Lady se zimní a podzimní tématikou a pravý Ladův betlém. Výstavu doplní prodej zboží a knih s obrázky Josefa Lady – např. vánoční pohlednice, kalendáře, pexeso, omalovánky, knihy, betlémy, ale i mariášové karty, hračky a sladkosti. Výstavu zapůjčila společnost JosefLada.cz s.r.o. Firma byla založena na jaře roku 2014 bratry ze 13. generace rodiny Ladů – pravnuky slavného malíře Josefa Lady.

Flemmichova vila, 6. 12. 2024 – 31. 1. 2025

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let  

Při nákupu vstupenek lze uplatnit Městskou kartu Krnov

otevřeno denně mimo pondělí, 9.00–12.00/12.30–17.00 hod. 

Výstava pro všechny romantiky a milovníky starých časů.

Těžiště této výstavy leží mezi lety 1895 a 1915, kdy již svět mocnářství nezadržitelně směřoval ke svému konci a vzniku samostatné republiky. Nový umělecký styl, spojený s příchodem nastupujícího století a očekáváním společenských změn i nových objevů, postupně poznamenal běžný život a lidskou činnost takřka ve všech oblastech.

Výstava nabídne pohled, jak prožít spokojený a šťastný život díky zaručeně platným, často humorným, sto let starým radám a návodům, ale hlavně jak vytvořit fungující a vkusně zařízenou domácnost, která, jak dobový tisk uvádí, nemusí být nutně zařízena „za draho“. Poskytne také poučení, jak trestat dítka, ale také jak servírovat ovoce, jak pěstovat jemný mrav, jak „vyzrát“ na muže, jak cvičit doma anebo jak podávat menší diner s dříšťalkami na talíři. Návštěvníkům umožní náhled do secesní domácnosti začátku minulého století, se salónem určeným pro servírování kávy a čaje nebo pro četbu duševně obohacující literatury, jídelnou s velkou slavnostně prostřenou tabulí a připomínkou servírování, ložnicí s ručně vyšívanou výbavou či nočním prádlem a dětským koutem. Připomeneme také rozdělení rolí v rodině, výchovu dětí, oslavu svátků a výjimečných dnů, po tehdy se rodící sport a zábavu všeho druhu, včetně literární satiry a kreslených vtipů, až po témata, jako byla morálka a zdrženlivost. "Venkovní korzo" připomene nádheru špičkové secesní módy.

Originální, nad míru elegantní a uhlazené šaty, slunečníky, klobouky, rukavičky, obuv, bižuterie a jiné zachované „původnosti“ pochází ze soukromých sbírek Jana Marouška z Prahy (kurátora výstavy) a Zdeny Mudrákové ze Zlína (sběratelky módy).

Jak připomínají autoři výstavy Petr Lukas a Jan Maroušek – záměrem je připomenout myšlenku šťastného života a poradit „jak na něj“, nabídnout nikoli pohled umělecko-historický, ale nahlédnout do běžných domácností secesní doby a objevit věci neobyčejně obyčejné, kořeněné dobovým humorem a společenskými konvencemi.