Django – MALÝ SÁL

Kategorie:
Art klub
Datum:
2024-06-15 19:45

mládeži přístupný, dokumentární, vstupné: 130 Kč

ČR 2024, režie: Olga Malířová Špátová, 105 min.

Frontman skupiny Olympic Petr Janda, zpěvák, skladatel a kytarista, jedna z největších legend v historii české populární hudby, oslavil v květnu 2022 osmdesáté narozeniny a koncem téhož roku šedesáté výročí kapely Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikl celovečerní dokumentární film o mimořádném muzikantovi a otci čtyř dcer.

Režisérka Olga Malířová Špátová vytvořila poutavý příběh o lásce k hudbě, o posedlosti a zápalu, o skládání a hraní. O krásách a trápení, které přináší tvorba a muzikantský život. O bolestech ze ztrát svých milovaných a blízkých přátel. O pochybeních a slabostech v době normalizace, jež házela bigbeatové hudbě a kultuře klacky pod nohy. Film o lásce a přátelství. O otcovství, které je pro něj dnes tím hlavním smyslem života.

A proč Django? Tuto přezdívku dostal Petr Janda při koncertování ve Francii v roce 1968. Francouzi jeho jméno komolili a oslovovali ho Žambon, což je šunka, Žanda nebo Žamon. Až mu bubeník Jan Antonín Pacák začal říkat Django podle slavného francouzského jazzového kytaristy jménem Jean „Django" Reinhardt, který je Petrovým velkým vzorem.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

MALÝ SÁL

So 15. 6. v 19.45 ZDE

Ne 16. 6. v 19.45 ZDE

Čt 20. 6. v 17.30 ZDE

Pá 21. 6. v 17.30 ZDE

 

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda