po út st čt so ne
3

Dobré srdce Krnova 2021

dobre-srdce-2017_uvod
Kategorie:
MIKS
Datum:
2021-08-14 15:00

Město Krnov vyhlásilo veřejnou sbírku Dobré srdce Krnova. Její výtěžek bude rovným dílem rozdělen mezi dva mladé muže se závažným zdravotním omezením, kteří ho použijí na zajištění rehabilitačních služeb a pořízení sportovního vozíku. Do sbírky je možné přispívat od 1. července na zvláštní bankovní účet číslo 123-3087740207/0100 a také do pokladniček. Ty budou k dispozici na stejnojmenné dobročinné akci, jež se uskuteční na Hlavním náměstí v sobotu 14. srpna. Sbírka potrvá do 31. října.

Město Krnov organizuje sbírku Dobré srdce Krnova již šestým rokem a opět bude mezi prvními dárci. Přispěje částkou 20 tisíc korun.

Michal Bareš (1997, bytem Krnov). Michalova diagnóza je dětská mozková obrna, epilepsie a dále subluxace kyčle a skolióza páteře. Jeho zdravotní stav obnáší 24hodinovou péči. Celý den tráví ve speciálním mechanickém kočáře a sám nedokáže změnit svou polohu. Michal velmi dobře vnímá své okolí, dokáže se s druhými domluvit, i když verbálně nekomunikuje. Umí však dát najevo, co se mu líbí a co ne. S rodinou uskutečňuje mnoho výletů: jezdí do ZOO, aquaparku, podniká túry do přírody, hodně času tráví společně na zahrádce. Výtěžek sbírky bude použit na zajištění služeb ve středisku Slezské diakonie Benjamin v projektu Elize (masérské, rekondiční a regenerační služby). Rehabilitační a masérské techniky jsou nedílnou součástí Michalova života. Vzhledem k jeho postižení je totiž nutné, aby mu s fyzickou aktivizací, rehabilitací, protahováním pomáhaly druhé osoby. Díky těmto technikám dochází k pozitivnímu ovlivňování dýchání, k aktivizaci svalů, normalizaci svalového tonu, zlepšení oběhu krve, uvolnění a zlepšení koordinace.

Michal Velička (1998), bytem Krnov. Michalovi byla po narození diagnostikována dětská mozková obrna dolních i horních končetin. Prodělal spoustu operací, které mu pomohly k uvolnění jeho spasmu. Michal je stále usměvavý, aktivní chlapec plný života, který stále rád chodí do školy. Je velkým fanouškem hokeje a s radostí ho sleduje. Také se s chutí věnuje hraní PC her. Ve škole má však problém využívat v současné době elektrický vozík. A to kvůli omezenému prostoru a proto, aby neublížil spolužákům, jelikož manipulace s ním je náročnější. Michalovi by usnadnilo život zakoupení sportovního odlehčeného mechanického vozíku, který je mnohem lehčí a snadněji ovladatelný pro jeho nemocné ruce. Pomohl by mu lépe zvládat každodenní překážky a celkovou mobilitu. Pořízením sportovního vozíku by se Michalovi splnil jeden sen z mnoha.

 
 

Powered by iCagenda