po út st čt so ne
18
25
  • Zahrada Flemmichovy vily, pátek 15. 7. v 18.00 hod.

  • Flemmichova vila 27. 5. – 14. 8. 2022

Maurice Ensemble

maurice_ensemble_2022_UVODNIK
Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2022-05-25 19:00

vstupné: 200,- Kč / 50% SLEVA ZTP, děti a student

Doprodej vstupenek v TIC Krnov, nebo 30 minut před zahájením koncertu

v rámci předplatného KPH 2021/2022

Komorní soubor Maurice byl založen iniciativou předních umělců české koncertní scény s cílem propagovat a interpretovat skladby světových a českých klasických a soudobých skladatelů. Díky pestrosti programu, který nabízí, a díky jeho netradičnímu složení je soubor Maurice zván na mnoho koncertů a festivalů a jeho výkony jsou vysoce oceňovány uměleckou kritikou. Členy tohoto souboru jsou laureáti několika mezinárodních hudebních soutěži a vystupovali na různých zahraničních podiích v Evropě, Americe a v Asii. Soubor spolupracuje též s českými a mezinárodními soudobými skladateli a podílí se na interpretaci jejích skladeb na koncertních podiích doma i v zahraničí.

Barbora Řeřichová-soprán

Vystudovala pražskou konzervatoř pod vedením Jiřiny Markové Krystlíkové a následně Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Magdaleny Hajoossiové.

Od roku 2006 hostuje v tuzemských divadlech. V divadle Antonína Dvořáka v Ostravě, J. K. Tyla v Plzni, F. X. Šaldy v Liberci, Slezském divadle v Opavě, či v Národním divadle v Praze. Od roku 2019 je stálou členkou sólistického ansámblu Moravského divadla Olomouc. Zde ji můžete vidět například v roli Jenůfy ze stejnojmenné opery L. Janáčka, Leonory z opery Fidelio Ludwiga van Beethovena, či jako Fiordiligi v opeře Così fan tutte W. A. Mozarta, za kterou byla Barbora Řeřichová nominována na cenu Thalie v širší nominaci.

Na svém kontě má řadu krásných rolí, jmenujme třeba Rusalku ze stejnojmenné opery A. Dvořáka, Lišku Bystroušku Leoše Janáčka, Mařenku z Prodané nevěsty B. Smetany, Dvořákovu Terinku, Massenetovu Sophii, Weberovu Agatu, Beethovenovu Leonoru (Fidelio), Mozartovu Fiordiligi, Paminu, Papagenu, či Zerlinu, Luoncavallovu Neddu, Wagnerovu Loru, Rachmaninovu Zemfiru, nebo Čajkovského Tatianu. Za roli Rusalky získala cenu Moravskoslezského kraje – cenu Jantar – v roce 2018.

Řeřichová je rovněž držitelkou ceny opavské Thalie v sezoně 2018–2019. Je laureátkou mnoha prestižních soutěží, například Imricha Godina ve slovenských Vráblích, či Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka. Vystupovala v Německu, Itálii, Francii, Rakousku, nebo třeba v Japonsku a v Číně. Aktivně se účastnila kurzů v Riva del Garda pod vedením Miethy Sighele a Veriana Luchettiho anebo také kurzů světoznámého tenoristy Josè Cury.

 

Bledar Zajmi – violoncello

Violoncellista Bledar Zajmi má bohatou koncertní činnost na třech kontinentech, víc než ve 30 zemích světa, přes 15 CD jako sólista a komorní hráč a široký repertoár s hudebními díly od baroka až k soudobé hudbě.

Po absolvování Akademie múzických umění v Praze (1997) u prof. R. Lojdy se zúčastnil též mistrovských kurzů známých pedagogů jako u prof. B. Pergametschikowa v “Cello Academy“ v německém Kronbergu (1996) a u prof. J. Chuchra v “Summer Academy“ v rakouském Semmeringu (1997). V roce 2017 ukončil doktorské studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně v oboru Interpretace a teorie interpretace kde mu byl udělen titul Ph.D. Je laureátem mezinárodních soutěží, “Cellova soutěž“ (1985) Albánie, “Palma d´Oro“ (1999) Itálie, “Premio Rovere d´Oro“ (2004), Itálie a má na svém kontě spoustu nahrávek pro Český rozhlas, Radioservis, nakladatelství Triga, Českou televizi a nahrával též pro rozhlas a televizi v Japonsku, Brazílii, Německu, Itálii, Španělsku, Chorvatsku a Bulharsku.

Svou koncertní dráhu šíří dál v Evropě, Japonsku, Číně, Jižní Koreji, Brazílii, Izraeli a je zván na mnoha mezinárodních fesitavalech doma i v zahraničí jako “Pražské jaro“, “Jerusalem Concert society“, “Dubrovnik Summer Festival“, “Festival Pontes“ atd., kde jeho umělecké výkony byly vysoce hodnocené odbornou kritikou.

Bledar Zajmi je v současné době koncertní mistr Orchestru Opery Národního divadla v Praze a hraje na francouzský nástroj „Mirecourt“.

 

Egli Prifti – klavír

Egli Prifti se narodil v albánském přímořském městě Vlora, kde studoval na základní umělecké škole, později na uměleckém lyceu a zároveň dálkově na uměleckém lyceu v Tiraně. Během těchto studií koncertoval nejen v Albánii, ale také v zahraničí. V roce 1995 uvedl recitál v Albánské národní televizi v Tiraně a v roce 2003 vyhrál cenu Vincenzo Fanizza v Itálii. Je nositelem Ceny excellence Národního festivalu uměleckých lyceí v Albánii. V roce 2010 absolvoval obor hra na nástroj – klavír ve třídě Jany Palkovské na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

V roce 2010 absolvoval doktorský studium u prof. Michala Nedělky a v roce 2018 druhý doktorský studium na Akademií múzických umění v Praze u prof. Jana Vičare se zaměřením na soudobou hudbu. Nahrával pro Český rozhlas, Albánský rozhlas, nakladatelství Portál a také s pěveckým sborem Cancioneta Praga. Spolupracuje například s Dětským pěveckým sborem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem Albánského rozhlasu, souborem Maurice, pěveckým sborem Cancioneta Praga, a další. Několik let vyučoval na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, na Univerzitě umění v Tiraně a také přednáší na fakultě umění Univerzity Haxhi Zeka v Péči (Kosovo) a New York University in Prague. Dlouhodobě se také věnuje i soudobé hudbě a s Triem Helix hrál na několika prestižních koncertních řad soudobé hudby, jako Big Music – Filharmonie Brno, Forfest v Kroměříži, Umělecká beseda v Praze, nebo koncertní řada Drážďanské filharmonie. S Triem také často nahrává soudobé skladby pro Český rozhlas.

 

Program:

L. van Beethoven

12 variací na téma árie „Ein Madchen oder Weibchen“ z Mozartovy Kouzelné flétny pro klavír a violoncello

W. A. Mozart

Árie Zerliny „Batti, batti“ z opery Don Giovanni

A. Dvořák
Dvě písně v národním tónu:
Dobru noc
Žalo dievča, žalo travu

E. Grieg

Lyrické písně pro violoncello a klavír op. 12 a 38 (výběr)
Melodie Volksweise
Elegie Walzer

A. Dvořák
Árie Rusalky z opery Rusalka „Měsíčku na nebi hlubokém“

A. Piazzolla
Libertango pro violoncello a klavír

F. Lehár
„Meine Lippen“ z operety Giuditta

Neapolské písně:
Eduardo di Capua – O sole mio
Ernesto de Curtis – Torna a Surriento
Luigi Denza – Funiculi, funiculá

 
 

Powered by iCagenda