po út st čt so ne
18
25
  • Zahrada Flemmichovy vily, pátek 15. 7. v 18.00 hod.

  • Flemmichova vila 27. 5. – 14. 8. 2022

Mobilní lanové centrum

lanove_centrum_2022_uvod
Kategorie:
MIKS
Datum:
2022-05-14 10:00

Začátek turistické sezóny je již pravidelně v Krnově zahajován Dnem otevřených památek.

Jednou z nejnavštěvovanějších krnovských atraktivit je nově opravená rozhledna na Cvilíně. Aby čekání na prohlídku, zvláště mladším návštěvníkům, rychleji utíkalo, rozhodli se pracovníci MIKS Krnov připravit na tento den malé překvapení v podobě mobilního lanového centra instalovaného v blízkosti rozhledny.

„Lanové centrum je tvořené pevnými konstrukcemi plnými překážek. Lezení je naprosto bezpečné, překážky jsou umístěny nízko nad zemí a u vstupu na překážky bude k dispozici proškolený instruktor, který dětem a rodičům vše vysvětlí. K návštěvě lanového světa není třeba extra zvláštní fyzické síly. Děti si užijí adrenalin a zábavu a rodiče mohou relaxovat na jednom z nejkrásnějších míst našeho města,“ popsala plánovanou atrakci Jana Mojžíšová, koordinátorka projektu Na křídlech kultury.

Takto atrakce, stejně jako vstupy na veškeré památky, je zdarma. Je určena především dětem a bude zpřístupněna v čase od 10.00–16.00 hod. Kapacita lanového centra je omezena a je nutná přítomnost dospělé osoby. Na lanové centrum tedy nebudou vpuštěny děti bez doprovodu. S ohledem na bezpečnost provozu nebude centrum otevřené v případě dešťových přeháněk.

Provoz lanového centra je realizován v rámci česko-polského projektu Na křídlech kultury, který je spolufinancován v rámci operačního programu Interreg V-A, Česká republika – Polsko prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

 
 

Powered by iCagenda