po út st čt so ne
  • Městské divadlo Krnov, čtvrtek 8. června v 19.00 hod.

  • Flemmichova vila 29. 3. – 25. 6.

Doteky strun a kouzla měchu

Bastova_Macek_2023_UVODNIK
Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2023-03-21 19:00

Vstupné: 220 Kč, ZTP, děti a studenti sleva 50 %

V rámci předplatného KPH 2022/2023

DOPRODEJ: TIC Krnov, nebo 30 min. před koncertem

Při nákupu vstupenek lze uplatnit Městskou kartu Krnov

Jitka Baštová (akordeon), Jindřich Macek (loutna)

Hudební propojení obou nástrojů je na první pohled zcela výjimečné. Během vystoupení posluchači vyslechnou upravené kompozice pro netradiční duo – loutnu a akordeon. Skladby jsou vybrány tak, aby vynikly přednosti obou nástrojů, jejich jemnost, pestrost a schopnost navodit určitý pocit, vykreslit zvukomalbu. Oba nástroje se představí v různých stylech a žánrech. Zazní skladby A. Vivaldiho, J. Dowlanda, C. Debussyho, A. Piazzolly a dalších.

Jitka Baštová (akordeon) *1989

V letech 2004 - 2009 studovala na Konzervatoři Pardubice, kde absolvovala hru na akordeon. V průběhu studia přestoupila z klávesového na knoflíkový nástroj. Po absolvování konzervatoře byla přijata na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde v roce 2014 dokončila magisterské studium u prof. Borise Lenka. V roce 2013 absolvovala studijní pobyt ve Finsku na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Během studia se zúčastnila několika soutěží. Mezi cenné úspěchy řadí účast na Mezinárodních soutěžích na Slovensku i v České republice. V období studia hrála na akordeon zn. Pigini. Od roku 2017 koncertuje na akordeon zn. Scandalli.

Jindřich Macek (loutna) *1973

Již v době svých studií získal několik ocenění v kytarových soutěžích, např. 1. cenu v celostátním kole soutěže ve hře na kytaru v Kutné Hoře se zvláštním oceněním poroty za interpretaci barokní hudby. Kytarovou hru na Konzervatoři v Pardubicích absolvoval u prof. Stanislava Juřici v roce 1993 a pokračoval v téže třídě se studiem hry na loutnu, které zakončil absolventským koncertem v Hradci Králové v červnu roku 1999. Je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně ze třídy Miloslava Študenta (2005). V současné době působí jako ředitel ZUŠ v Havlíčkově Brodě. Koncertuje jako sólista i loutnista rozmanitých komorních seskupení. Vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí.  

 

 
 

Powered by iCagenda