po út st čt so ne

Elegance molekuly - Dejvické divadlo v kině

Elegance_molekuly_uvod
Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2024-04-07 19:00

vstupné: 350 Kč

Při nákupu vstupenek lze uplatnit Městskou kartu Krnov

Jedna z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších inscenací na současném repertoáru Dejvického divadla bude prostřednictvím přímého přenosu uvedena i na plátně krnovského kina.

Hra byla oceněná v rámci Cen divadelní kritiky 2018 jako nejlepší poprvé uvedená česká hra roku.  

Z chemické laboratoře do lékárny na nejbližším rohu je to často jen pár stovek metrů. Ale molekula léku na téhle cestě projde procesem za stovky milionů dolarů, na kterém se podílejí často tisíce lidí. Tedy ta molekula, která má štěstí a dojde do cíle. Tři takové látky a jejich tři „otce“, z nichž jedním byl i geniální český chemik, profesor Antonín Holý, sleduje divadelní hra ELEGANCE MOLEKULY. Zkoumá vznik a velice dramatický průmyslový vývoj látek z českých chemických laboratoří, které dnes léčí AIDS u více než osmdesáti procent pacientů na celém světě.

Otto Wichterle měl svoji slavnou historku o tom, jak na stavebnici Merkur sestrojil přístroj na odstředění prvních kontaktních čoček. Hra Petra Zelenky hledá takový „Merkur“ v životě chemika Antonína Holého.

Příběh o silné vizi, předvídavosti, štěstí a odměně, která přišla příliš pozdě. 

Autor a režie: Petr Zelenka

Předpokládaná délka představení: 150 minut (včetně jedné přestávky)

Hrají: Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Martin Myšička, Zdeňka Žádníková, Pavel Šimčík, Petr Vršek, Vladimír Polívka, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Lada Jelínková 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Neděle 7. 4. v 19.00 ZDE

Další informace: Aerofilms

 

 
 

Powered by iCagenda