po út st čt so ne

Obsluhoval jsem anglického krále – BIO SENIOR KLUB

Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2024-04-08 15:00

do 12 let nevhodný, komediální drama, vstupné: 150 Kč, členové 80 Kč

ČR/SVK/DEU/HUN 2006, režie: Jiří Menzel, 120 min.

Kniha Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále patří k vrcholům jeho tvorby.

V životních osudech malého českého číšníka se zrcadlí naděje, konflikty, dramata a prohry, kterými prošly české dějiny v minulém století.

Na motivy tohoto díla Jiří Menzel napsal scénář a zrežíroval film o muži, který na konci svého života hledá obrazy času, který prožil. O muži, jenž toužil naplnit za každých okolností svůj život bohatstvím a krásou, a jehož „štěstí bylo vždycky v tom, že ho potkalo nějaké neštěstí“.

Kdesi v zapadlém koutě blízko hranic přebývá v opuštěné hájovně muž bohaté minulosti, který tu pracuje jako cestář.

Tak se před námi ve vzpomínkách odvíjí příběh pikolíka, který zažil podivuhodný rozmach a sebevědomí české společnosti, okouzlení bohatstvím i karnevalem života v třicátých letech minulého století, stejně jako pád svého charakteru v období okupace za druhé světové války i pokoření v době nástupu komunismu. Jeho rozpomínání na svět žen a na svět bohatství a senzací, na svět zmatení a ponížení je plné fantazie a neuvěřitelných situací – aby na konec, po tom co vše viděl, slyšel a poznal, našel jistotu ve svém srdci a samotě. Hrabalovo dílo a filmový přepis režiséra Jiřího Menzela je velkou metaforou o českém osudu dvacátého století.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Po 8. 4. v 15.00 ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda