po út st čt so ne

Šťastné a krvavé

Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2023-12-08 20:00

do 12 let nevhodný, titulky, hororová komedie, vstupné: 140 Kč

NOR/FIN 2023, režie: Magnus Martens, 100 min.

Hororová komedie o americké rodině, která netuší, že zapadnout mezi svérázné skandinávské venkovany bude její nejmenší problém.

Bill, jeho manželka a dvě dospívající děti jsou prototypem naivní americké rodinky. Když Bill zdědí po strýci starou horskou usedlost v Norsku, nadšeně se před Vánocemi stěhují do svého nového domova s vyhlídkou přeměnit nemovitost na výdělečný podnik. Jejich představa o romantickém zasněženém severu nemůže být vzdálenější realitě…

Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samozřejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy!

Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu.

„Vánoční“ film Šťastné a krvavé je prošpikován skrz naskrz černým humorem a s lehkostí si satiricky utahuje ze stereotypů rozdílných národů. Přítomnost mystických elfů už jen dotváří kouzlo dokonalé noční můry. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Čt 7. 12. ve 20.00 ZDE

Pá 8. 12. ve 20.00 ZDE

So 9. 12. ve 20.00 ZDE

Ne 10. 12. ve 20.00 ZDE

 

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 

 
 

Powered by iCagenda