po út st čt so ne

Ta pravá letní nálada a pohoda - to je letní kino! Namíchali jsme pro Vás osvěžující koktejl komedií, sci-fi i akčních filmů, sladili jsme romantikou a jemně kořenili špetkou hororu. K tomu všemu podáváme chlazené nápoje a voňavý popcorn. Máme prostě vše pro váš pohodový letní večer!

Hrajeme 20.–26. 7.

mládeži přístupný, dabing/titulky, sci-fi, vstupné: 2D 130 Kč, 3D 150 Kč

FRA 2017, režie: Luc Besson, 137 min.

28. století, dosud známý vesmír. Valerian a Laureline jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. Ve své práci patří k absolutní špičce.

Valerian má se svou parťačkou víc než jen kolegiální záměry. Milostné návrhy směřované k Laureline však spolehlivě likviduje jeho nevalná pověst ohledně žen a vztahů. Přesto, nebo možná právě proto, tvoří dokonalý tým. Na rozkaz ministra obrany se oba vydávají na misi do obrovské intergalaktické stanice Alfa. Úchvatné místo, přezdívané Město tisíce planet, je neustále se rozšiřující metropole, kde všechny vesmírné druhy mezi sebou po staletí sdílejí znalosti, objevy a kulturu. Střed města ale skrývá tajemství. Temné síly ohrožují existenci Alfy. Valerian a Laureline se musí pokusit identifikovat a zneškodnit hrozbu. Začíná nemilosrdný závod s časem. V sázce je nejen existence Města tisíce planet, ale i budoucnost celého vesmíru.

Dobrodružství plné fantazie a akční podívané nás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen. Příběh je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celé generace umělců, spisovatelů a tvůrců. Pod taktovkou vizuálního mága Luca Bessona excelují Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, Ruther Hauer, John Goodman a Ethan Hawke.

Rezervace vstupenek:

Čt 20. 7.  v 17.45 2D dabing ZDE

Pá 21. 7. ve 20.30 3D dabing ZDE

So 22. 7. ve 20.30 2D TITULKY ZDE

Ne 23. 7. ve 20.30 3D dabing ZDE

Po 24. 7. v 17.45 2D dabing ZDE

Út 25. 7. v 17.45 3D dabing ZDE

St 26. 7. v 17.45 2D dabing ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

Hrajeme 20. a 22. 7.

do 12 let nevhodný, dabing, akční, vstupné: 80 Kč

USA 2015, režie: Edward Zwick, 116 min.

Drsnějších detektivů po světě moc nechodí. Jack Reacher má navíc pod kůží vojenský dril, tvář Toma Cruise, pronikavý intelekt a neodolatelnou schopnost z kohokoliv cokoliv vymlátit. Hrdina úspěšné knižní série Leeho Childa poprvé úspěšně vlezl na filmová plátna před čtyřmi lety a už tehdy bylo jasné, že to nebylo naposledy.

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně.

Režie dalšího Reacherova příběhu se ujal Edward Zwick, který je také podepsaný pod scénářem jako spoluautor. S Tomem Cruisem si vyzkoušel spolupráci už na historickém eposu Poslední samuraj. „Jeho odhodlanost a pracovitost je neuvěřitelná, ale Tom nebyl jediný důvod, proč jsem tuhle nabídku vzal. Rád si rozšiřuji obzory a drsný thriller je žánr, se kterým jsem dosud neměl tu čest,“ říká režisér filmů, jako jsou Krvavý diamant nebo Legenda o vášni. Zwick je navíc zárukou toho, že díl s podtitulem „Nevracej se“ není pouhou kopií předchozího filmu s Reacherem. „I když si drží stejný ironický nadhled, je to jinak úplně jiný film, stejně jako je jiná situace, ve které se hlavní hrdina ocitá. Budu rád, když po letech dokážou diváci oba díly snadno rozeznat, i proto chci, aby můj Reacher byl originál,“ vysvětluje.

Rezervace vstupenek:

Čt 20. 7. ve 21.15

So 22. 7. ve 21.15

Vstupenky lze zakoupit pouze v den konání akce v pokladně kina Mír 70 Krnov!

Další informace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 20.–26. 7.

do 12 let nevhodný, titulky, válečné drama, vstupné: 120 Kč

USA, GBR, FRA, NLD 2017, režie: Christopher Nolan, 109 min.

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

Rezervace vstupenek:

Čt 20. 7. ve 20.30 ZDE

So 22. 7. v 18.00 ZDE

Ne 23. 7. 18.00 ZDE

Po 24. 7. ve 20.30 ZDE

Út 25. 7. ve 20.30 ZDE

St 26. 7. ve 20.30 ZDE

Další informace: Vertical Ent.      ČSFD

 

Hrajeme 26. a 28. 7.

mládeži přístupný, dabing, romantická komedie, vstupné: 80 Kč

DE 2017, režie: Marc Rothemund, 111 min.

Vzrušující práce v luxusním hotelu – to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách.

Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty… V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu.

Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu… Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce.

Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte.

Rezervace vstupenek:

St 26. 7. ve 21.15

Pá 28. 7. ve 21.15

Vstupenky lze zakoupit pouze v den konání akce v pokladně kina Mír 70 Krnov!

Další informace: CinemArt      ČSFD