po út st čt so ne

Hrajeme 21.–27. 11.

do 12 let nevhodný, komedie, vstupné: 130 Kč

ČR 2019, režie: Jiří Havelka, 96 min.

Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty…

Paní Zahrádková (Tereza Ramba) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svoji maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná panem Novákem (Ondřej Malý), hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje…

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 21. 11. ve 20.00 ZDE

Pá 22. 11. ve 20.00 ZDE

So 23. 11. v 17.45 ZDE

So 23. 11. ve 20.00 ZDE

Ne 24. 11. v 17.45 ZDE

Ne 24. 11. ve 20.00 ZDE

Po 25. 11. ve 20.00 ZDE

Út 26. 11. ve 20.00 ZDE

St 27. 11. ve 20.00 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 28. 11. – 1. 12.

do 12 let nevhodný, dabing, fantasy, vstupné: 120 Kč

DNK 2019, režie: Fenar Ahmad, 105 min.

Výpravná fantasy založená na severských bájích a mýtech o Valhalle, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a další bohové z Valhally se musí postavit svému osudu a odvrátit Ragnarok, zánik svůj i celého světa. Ze zajetí se totiž osvobodil obrovský vlk Fenrir a bohům hrozí ta úplně poslední bitva s odvěkým nepřítelem, s divokými obry. Svou roli v jejich boji sehrají i dvě děti, které si ze světa lidí přivedl Thor jako své sluhy.

Po pestrobarevném zpracování od Marvelu přinášejí pohled na severské báje samotní seveřané, v opravdovějším, drsnějším a temnějším stylu Vikingů.

Zajímavý vztah k českému prostředí mají někteří tvůrci filmu. Představitel Thora Roland Møller hrál ve Skleněném pokoji a uvidíme ho i v Jáklově Janu Žižkovi. Režisér Fenar Ahmad dokonce z Česka pochází. Narodil se v Brně, kde do svých pěti let žil než se jeho rodiče pocházející z Iráku rozhodli emigrovat dále do západní Evropy.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 28. 11. v 17.45 ZDE

Pá 29. 11. v 17.45 ZDE

So 30. 11. v 17.45 ZDE

Ne 1. 12. v 17.45 ZDE

Další infomrace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 30. 11. – 1. 12.

do 12 let nevhodný, titulky, romantická komedie, vstupné: 130 Kč

USA/GBR 2019, režie: Paul Feig, 103 min.

Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela Last Christmas. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 30. 11. ve 20.00 ZDE

Ne 1. 12. ve 20.00 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD

 

Hrajeme 28.-29. 11.

do 15 let nepřístupný, titulky, krimi/drama/thriller, vstupné: 110 Kč

Uvádíme místo filmu Na nože, jehož premiéru distributor posunul na leden 2020.

USA 2019, režie: Todd Phillips, 122 min.

Zlatý lev za nejlepší film – MFF Benátky 2019

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker. Film, ve kterém uvidíme i legendárního Roberta De Nira, natočil režisér Todd Phillips - tvůrce snímku: „Borat“ a trilogie: „Pařba ve Vegas”, „Pařba v Bangkoku” a „Pařba na třetí“.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 28. 11. ve 20.00 ZDE

Pá 29. 11. ve 20.00 ZDE

Další informace: Vertical Ent.     ČSFD

 

Hrajeme 2.–4. 12.

mládeži přístupný, romantická komedie, vstupné: 120 Kč

ČR 2019, režie: Lenka Kny, 105 min.

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí  na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě Samota, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty, žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že  její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka),  aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Po 2. 12. v 17.45 ZDE

Út 3. 12. ve 20.00 ZDE

St 4. 12. v 17.45 ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD