po út st čt so ne

60 let kina Mír v Krnově

Jak se měnilo kino za 60 let své existence? Jak se vyvíjela kvalita promítání a pohodlí pro diváky? To vše se ve zkratce dozvíte v našem videu:


Co si o krnovském kině v průběhu let mohli povídat obyvatelé města? Dozvíte se v komiksových minirozhovorech v našem videu:

V neděli 26. 6. 2022 v brzkých ranních hodinách prohrál svůj dlouhý a nerovný souboj se zákeřnou nemocí vedoucí krnovského kina Mír 70 pan Pavel Tomešek.

Jeho profesní život byl s různými kiny spjat po více jak čtyři desetiletí a pod jeho vedením se z krnovského kina stal naprostý unikát, kde se snoubí nejmodernější projekční a zvuková technika s plně funkčním vybavením pro projekce dnes již nepoužívaných filmových materiálů a formátů.

Své nadšení pro promítání klasických filmových pásů dokázal přenést i na tým spolupracovníků a zapsal tak krnovské kino do pomyslné mapy kin pořádajících mezinárodní festivaly 70mm filmu. Právě díky festivalu KRRR! se do Krnova sjíždí návštěvníci z celého světa již více jak 15 let.

70mm projekce byla Pavlovou životní láskou. Pomáhal ji zachovat a znovu zprovoznit nejen ve „svém“ kině, ale díky jeho nadšení i znalostem mohli tuto technickou raritu zažít alespoň jednou i diváci ve Zlíně, v Dobrušce a úzkou spolupráci navázal rovněž s provozovateli 70mm amfiteátru v Banské Bystrici, takže tamější i krnovský festival jsou propojeny jak programově, tak i personálně.

V neposlední řadě nechceme zapomenout ani na podporu cinefilů a mladých filmových tvůrců, pro které dokázal z krnovského kina vytvořit nezbytné zázemí jak pro tvorbu, tak i pro prezentaci nově vznikajících děl.

Za své aktivity byl Pavel Tomešek několikrát nominován na Osobnost kultury v Krnově a v letošním roce obdrží rovněž ocenění od Asociace českých filmových klubů na 48. Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Pavle, děkujeme.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně kina Mír 70 (pokladna bude otevřena 1 hodinu před začátkem prvního představení) – pokud možno plaťte bezhotovostně, nebo v TIC Krnov.

Nákup vstupenek přes internet je možný nejpozději 1 hodinu před začátkem představení. Rezervace on-line jsou umožněny pouze majitelům Filmové karty a Bio Senior karty.

Návštěvníci NEMUSÍ MÍT dýchací cesty chráněny repirátorem.

Konzumace v hledišti je povolena.

Přestože již neplatí žádná zvláštní opatření, nadále doporučujeme dbát na zvýšenou hygienu rukou a dodržování alespoň 1,5metrových rozestupů od ostatních osob.

 

 

Hrajeme 2.–5. 2.

do 12 let nevhodný, komedie, vstupné: 140 Kč

ČR 2023, režie: Rudolf Havlík, 100 min.

Jiří Langmajer, Jana Plodková a opuštěný ostrůvek v tropickém ráji. To jsou aktéři dobrodružné romantické komedie Ostrov, v níž dva lidé, kteří už spolu nechtějí být, zjistí, že hádky a spory jsou k ničemu. V divočině obzvlášť.

Dobrodružná romantická komedie Ostrov vypráví o jedné katastrofální dovolené, která pro dva rozhádané manžele skončí několikaměsíční robinsonádou na opuštěném tropickém ostrůvku. Pro záchranu a přežití jim pak nezbývá nic jiného, než si začít znovu naslouchat a najít k sobě cestu zpátky. Jejich příběh začíná v luxusním exotickém resortu, kde jsou Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) konečně po letech na dovolené, jenže věci se zvrtnou. Richard Alici oznámí, že se chce rozvést. Alice je zaskočená a jejich exotická dovolená tím okamžitě končí. Alice chce odjet domů ihned, je jedno jak. Richard tedy sežene odvoz nákladním letadlem, protože nic jiného neletí. Jejich let ale ztroskotá a Richard s Alicí uvíznou na opuštěném ostrově uprostřed oceánu. Katastrofa je sice katastrofa, ale i tak se Alice rozhodne, že budou žít odděleně a rozdělí ostrov na dvě poloviny. Jedna je Richardova a druhá její. Netrvá to dlouho a uvědomí si, že aby na ostrově přežili, musí spolupracovat a také si vyříkat spoustu věcí. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 2. 2. ve 20.00 ZDE

Pá 3. 2. ve 20.00 ZDE

So 4. 2. ve 20.00 ZDE

Ne 5. 2. ve 20.00 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD