po út st čt so ne

Hrajeme 14. 11.

mládeži přístupný, pásmo animovaných pohádek, vstupné: 40 Kč

ČR, 65 min.

Pásmo animovaných pohádek pro nejmenší diváky. 

Kubula a Kuba Kubikula - kreslený

Pohádka o medvědáři Kubovi a jeho medvídkovi Kubulovi, který se nejprve bál medvědího strašidla Barbuchy, ale posléze strach mít přestal.

Tři loupežníci - kreslený

Kreslená pohádka o třech loupežnících, kteří přestali přepadávat pocestné a místo toho hledali po světě opuštěné děti a starali se o ně.

Kouzelný dědeček - loutkový

Moderní pohádka o tom, jak se línému Jakubovi přece jen nepovedlo zneužít čarovné moci kouzelného dědečka.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký - kreslený 

Strašidlo ve škole - kreslený

O školním strašidle, které se živilo nedojedenými svačinami dětí.

Velbloudí nápady - kreslený

Moderní pohádka o cirkusovém velbloudovi a nespokojené lokomotivě, jak si vyměnili svá místa

Jak šlo vejce na vandr - loutkový

Příběh vajíčka – skořápky, které uteklo z nakládací lahve, protože se nechtělo dát sníst, ale chtělo se stát krásným kohoutkem. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

St 14. 11. v 9.30 ZDE

 

Hrajeme 17.–18. 11.

mládeži přístupný, dabing, animovaný rodinný, vstupné: 110 Kč

RUS 2018, režie: Marina Nefedova, 75 min.

Když se princezna Barborka toulá tajnými komnatami hradu, nalezne magickou knihu. Ta ji přenese do říše zázraků plné nových dobrodružství a zvláštních stvoření. Barborka se spřátelí s roztomilým dráčkem, se kterým se vydá najít kouzelné zrcadlo. Právě to ji může spojit s její dávno ztracenou maminkou, která princeznu i krále kdysi opustila. Barborka je odhodlaná zjistit pravdu o své minulosti a vyřešit záhady celého hradu.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 17. 11. v 15.00 ZDE

Ne 18. 11. v 15.00 ZDE

Další informace: Fénix     ČSFD

 

Hrajeme 24.–25. 11.

mládeži přístupný, dabing, animovaný rodinný, vstupné: 2D 120 Kč, 3D 130 Kč

USA 2018, režie: Yarrow Cheney, Scott Mosier, 86 min.

Grinch je nenapravitelný bručoun, který nesnáší všechno a všechny a ze všeho nejvíc Vánoce. Ty by nejradši zrušil. A ve filmu, který natočili Padouši, co mají na svědomí Mimoně, se o to dokonce pokusí.

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem.

Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život.

Grinch bude v kinech uváděn s krátkým předfilmem Žlutá je nová černá, ve kterém Mimoni zažívají strasti života za mřížemi.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 24. 11. v 15.15 2D ZDE

Ne 25. 11. v 15.15 3D ZDE

Další informace: CinemArt     ČSFD

,">
,

 

Hrajeme 21.–22. 11.

mládeži přítupný, dabing, animovaný rodinný, vstupné: 50 Kč

DEU/AUS 2018, režie: Noel Cleary, Alexs Stadermann, 85 min.

V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Ale Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu.

Nákup a rezervace vstupenek: (pravidla a pokyny)

St 21. 11. ve 14.00 ZDE

Čt 22. 11. ve 14.00 ZDE

Další informace: Vertical Ent.      ČSFD

 

Hrajeme 29. 11. – 5. 12.

mládeži přístupný, pohádka, vstupné: 120 Kč

ČR 2018, režie: Marek Najbrt, 99 min.

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce.  Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

Časopis pro děti ke stažení ZDE (formát PDF)

 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 29. 11. v 17.45 ZDE

Pá 30. 11. v 17.45 ZDE

So 1. 12. v 15.15 ZDE

Ne 2. 12. v 15.15 ZDE

Po 3. 12. v 17.45 ZDE

Út 4. 12. v 17.45 ZDE

St 5. 12. v 17.45 ZDE

Další informace: Falcon     ČSFD