po út st čt so ne

Hrajeme 16.–17. 1.

mládeži přístupný, dabing, rodinný dobrodružný, vstupné: 50 Kč

FRA 2017, režie: Clovis Comillac, 91 min.

Uběhly už dva roky od posledního příběhu o přátelství mezi Bellou a Sebastianem. Sebastian dospívá a z Belly se stává maminka tří roztomilých štěňátek. Pierre a Angelina budou mít svatbu a sní o novém životě na jiném místě, jinde než v horách… Sebastian však své hory opustit nechce. 

Když se najednou objeví Joseph, bývalý vlastník Belly, je pevně přesvědčen, že ji získá zpět. Sebastian si uvědomuje nebezpečí, které Belle i šťěňatům hrozí a rozhodne se udělat všechno pro to, aby je ochránil. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

St 16. 1. ve 14.00 ZDE

Čt 17. 1. ve 14.00 ZDE

Další informace: Mirius FD     ČSFD

 

 

Hrajeme 19.–20. 1.

mládeži přístupný, dabing, animovaný rodinný, vstupné: 120 Kč

USA/IND 2018, režie: Tim Maltby, 90 min.

Lední medvěd Norm si na zimní spánek vůbec nepotrpí. Právě naopak. Když se venku ochladí, začíná pro něj a pro celou partu kamarádů ze severu ta pravá Ledová sezóna, sezóna plná dobrodružství a zábavy. Norm nejdříve způsobí pořádné pozdvižení na své výpravě do New Yorku, aby ho po návratu domů čekal jeden důležitý úkol. Musí z ostatních zvířat severu postavit hokejové družstvo a v jednom velkolepém zápase zachránit drahocenný led a jejich ledový domov.

Lední medvědi vynikají silou a obratností a žijí samotářským životem. Hrozivou bílou šelmou se medvěd Norm stal asi jen omylem. Má totiž rád společnost, legraci a kámoše, zatímco v tom, jak být dravým, děsivým a nebezpečným vládcem promrzlých planin docela pokulhává. Je to dobrák od kosti, ale ať chce nebo nechce, Norm prostě je lední medvěd, žije na severním pólu a musí se stát vůdcem. Aby získal aspoň trochu potřebného respektu, tak se se svým medvědím synem a osvědčenou skupinou potrhlých nezničitelných lumíků vydává do města, které nikdy nespí. Do New Yorku. Tady si podle plánu užije chvíle slávy a obdrží slavnostní klíč k městu. Ale kam šlápne, tam rostou průšvihy a zmatky. Nechtěně se zaplete do bankovní loupeže, vyvolá obrovskou policejní honičku a nakonec jsou všichni rádi, že město, kam přijel, po jeho odjezdu ještě stojí.

Ten hlavní úkol krále severu čeká Norma až zpátky doma. Chamtivá korporace začala těžit led jeho domova a Norm se odhodlá k bláznivému kroku. O osudu jejich cenného ledu, na kterém všichni žijí, rozhodne jedno velkolepé hokejové utkání. Sob do brány, lumíci do obrany, tuleňové na křídla a medvěd do útoku. Zvířata severu dávají dohromady báječné hokejové družstvo a začínají trénovat na zápas s dosud neporaženými šampiony.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 19. 1. v 15.30 ZDE

Ne 20. 1. v 15.30 ZDE

Další informace: Bontonfilm       ČSFD

 

Hrajeme 26.–27. 1.

mládeži přístupný, dabing, animovaný rodinný, vstupné: 100 Kč

RUS 2018, režie: Vladimir Nikolaev, 74 min.

Ovečky a vlci se dohodli, že budou žít společně v míru. Tak tomu taky je až do chvíle, kdy se ve vesnici objeví neočekávaní hosté – černí vlci, kteří chtějí, aby se život vrátil do starých kolejí, kde vlci jsou šelmy a ovce kořist. Ovečky a vlky teď může zachránit jen spojení sil a týmová práce. Podaří se jim vrátit do vesnice klid a harmonii? 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 26. 1. v 15.30 ZDE

Ne 27. 1. v 15.30 ZDE

Další informace: Bohemia MP     ČSFD

 

Hrajeme 23. 1.

mládeži přístupný, animované pásmo, vstupné: 40 Kč

ČR, 56 min.

Moderní české animované pohádky pro malé i větší

Pásmo představuje tradiční i nové pohádky, jak je neznáte. Autoři z řad nastupující generace domácích animátorů se nezávisle na sobě rozhodli ve svých filmech věnovat dětem. Originální hravou formou a každý po svém zpracovali nebo rozvinuli klasická i nová pohádková témata. Často humorné a překvapivé zvraty v příbězích mladých tvůrců ale vždy vyústí v univerzální pohádkové poselství, kde se pýcha a hamižnost nevyplatí, zato s trochou odvahy a štěstí i ten nejmenší hrdina najde cestu z nesnáze. Ať už jeho cesta vede temným lesem, bažinou nebo sněhem.

O Červené Karkulce | 5 min. | rež. Martina Holcová – Jak by skončil vlk, kdyby všechny Karkulky cvičily judo?

Bažinou | 6 min. | rež. Kryštof Ulbert – První cesta do školy mívá svá úskalí, natož když cestou potkáte vodníka.

Probouzeč | 10 min. | rež. Filip Diviak – Chodit od domu k domu po horských samotách a probouzet lidi není jednoduché zaměstnání. A přiznejme si i docela nuda. Než za to ovšem hlavní hrdina dostane místo peněz zvoneček.

Pod mrakem | 4 min. | rež. Filip Diviak, Kateřina Čupová – Na úpatí hory žije svérázný trpaslík, který se hrozně rád sluní. Dokonce tak rád, že nelituje žádné námahy, aby se vyrovnal s nepřízní počasí.

O Kovladu | 6 min. | rež. Kateřina Čupová – Pozapomenutá klasická pohádka Boženy Němcové v citlivém výtvarném zpracování připomíná, že pýcha předchází pád.

Otesánek | 8 min. | rež. Linda Retterová – Už jste slyšeli o tom, že je Otesánek plstěný a žije ve světě z hadříků a látek? Kultovní nenasyta znovu na scéně.

Čarodějka | 4 min. | rež. Anna Němečková – Malá kouzelná vizážistka dělá pro své klienty zázraky. Ale uspokojí i nafoukanou princeznu?

První sníh | 15 min. | rež. Lenka Ivančíková – Zimní spánek je dlouhá nuda. Zvlášť pro malého ježka, kterého probudí úplněk.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

St 23. 1. v 9.30 ZDE

Další informace: Anifilm       ČSFD

.be">

 

 

Hrajeme 1.–3. 2.

mládeži přístupný, dabing, animovaný, vstupné: 100 Kč

FRA 2018, režie: Dennis Gansel, 105 min.

Sveřepí Galové se vracejí! Napětí stoupá, v kotlíku to vře!

Tajemství síly obyvatel malé galské vesničky se ukrývá v kouzelném lektvaru. Recept na jeho výrobu pečlivě střeží druid Panoramix. Vždy býval expertem na sběr jmelí v korunách stromů. Když ale jednoho dne utrpí ošklivý pád, musí si připustit, že už není nejmladší. Uvědomí si, jaká by byla katastrofa, kdyby návod na magickou směs zapomněl. S pomocí svých věrných přátel, Asterixe a Obelixe, se vydává hledat vhodného talentovaného následovníka, kterému by své řemeslo a tajemství lektvaru mohl předat. To ovšem vyvolá zájem těch nejmazanějších a nejhanebněji smýšlejících druidů.  Scénář nového dobrodružství statečných Galů napsal Alexandre Astier, který snímek opět režíroval s Louisem Clichym. Tato dvojice v roce 2014 slavila celosvětový úspěch s předchozím příběhem – Asterix: Sídliště bohů.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Pá 1. 2. v 15.00 ZDE

So 2. 2. v 15.00 ZDE

Ne 3. 2. v 15.00 ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD