po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nabídka KPH ve formátu PDF (260 kB) ke stažení ZDE.

Přihláška ke stažení ve formátu *.DOC (možno vyplnit v programu Word), *.PDF (pouze pro tisk)

Cena předplatného 800 Kč

V ceně předplatného je sleva 30 % ze vstupného

Každý předplatitel obdrží kartičku – předplatenku, která je přenosná a zajišťuje předplatiteli stálé místo k sezení

Držitelům průkazů ZTP a studentům je poskytována 50% sleva, tyto předplatenky nejsou přenosné!

Bližší informace o koncertech (programy) budou zasílány před konáním koncertu předplatitelům na e-mailové adresy (prosím nezapomeňte uvést v přihlášce), případně poštou.

Předplatné je možno uhradit v hotovosti do 13. září 2018 na MIKS Krnov, náměstí Míru 1/14, nebo převodem na účet po obdržení faktury s předpaltenkou

Rezervování míst stálým předplatitelům do 10. září 2018

Uzávěrka všech přihlášek je 13. září 2018

Přihlášky přijímá a bližší informace podá:

Městské informační a kulturní středisko, náměstí Míru 1/14, 79401 Krnov

tel. č. 554 614 706

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změna programu vyhrazena!

Začátky koncertů v 19:00 hodin

MUSICA A TRE: Liselotte Rokyta – Panova flétna, Eliška Nováková – klavír, Halina Františáková – housle
Soubor Musica a tre vznikl v roce 1998 v původním obsazení varhany, housle a zpěv. Od roku 2017 navazuje a pokračuje ve své činnosti v novém složení - Panova flétna, housle a klavír. Houslistka Halina Františáková je zakládající členkou souboru, další hudebnicí je klavíristka Eliška Novotná a pracovně nejmladší hráčkou je na Panovu flétnu Liselotte Rokyta.

ALTISSIMO SAXQUARTET: Daniel Troszok – sopran/alt saxofon, Lukáš Kolek – sopran/alt saxofon, Jiří Pohanka – tenor saxofon, Matúš Tomala – baryton saxofon
Saxofonové kvarteto vzniklo v roce 2013 jako komorní těleso studentů Fakulty umění na Ostravské univerzitě oboru saxofon, ze třídy Mgr. Zbigniewa Kalety, čímž se stalo v ČR unikátním, neboť zde dosud neexistovalo takovéto seskupení, složené z vysokoškolsky vzdělaných saxofonistů. Během krátké doby kvarteto nastudovalo řadu skladeb původně napsaných pro saxofonové kvarteto, ale i různých transkripcí od baroka až po současnost.

PETRA KUJALOVÁ – varhany
V 8 letech začala navštěvovat ZUŠ v oboru hra na klavír a později hru na varhany. V roce 2005 byla přijata na brněnskou konzervatoř do varhaní třídy doc. Zdeňka Nováčka. Již v průběhu studia se začala účastnit mnoha mezinárodních soutěží. V akademickém roce 2014/2015 absolvovala zahraniční stáž u pařížské varhanice Aude Heurtematte. V současné době studuje doktorský studijní program na HF JAMU.

KATEŘINA KONOPOVÁ – klavír, MIROSLAV MÍČ – klavír
Kateřina Konopová je rodačka z Opavy. Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a Institut pro umělecká studia Ostravské univerzity pod vedením profesorky Marty Toaderové. Poté úspěšně ukončila doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě pod vedením profesora Stanislava Zamborského. Miroslav Míč absolvoval hru na klavír na ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně pod vedením Marie Šíchové. Od roku 2008 byl posluchačem Akademie múzických umění v Praze v klavírní třídě Františka Malého. V současné době klavírní duo koncertuje u nás i v zahraničí.

LENKA AMBROŽOVÁ – housle
Absolvovala konzervatoř v Českých Budějovicích v roce 2008. Její hra na housle je označována jako nová dimenze pojetí hudby. Lenka Ambrožová je excelentní improvizátorka. Předností její hry je jemnost a plnost tvořeného tónu, která ovšem může v exponovaných momentech dojít až k hraničním polohám ruchových kvalit. Velmi zajímavá byla spolupráce na tvorbě hudební složky dokumentárního filmu Vesna a Prala belgické produkce, kdy Lenka nahrála na podladěné housle sérii částečně improvizovaných kadencí, které byly později mixovány s hrou na torzo piana.

KRÁLOVSKÉ KONCERTY: Edita Keglerová – cembalo, Julie Braná – flétny, Petr Wagner – viola da gamba
Ojedinělé spojení tří hudebních nástrojů – cembala, flétny a violy da gamba. Edita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou AMU. Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě J. Ogga na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně. Julie Braná vystudovala obor příčná flétna na plzeňské konzervatoři. V roce 2001 získala magisterský diplom s vyznamenáním na zobcovou flétnu. Petr Wagner patří mezi světovou špičku ve svém oboru, je výraznou individualitou u nás i v zahraničí, má za sebou například studium v Londýně, Drážďanech, Haagu.

KOMORNÍ DUO: Mariia Mikhailova – flétna, Libor Janeček – kytara
Mariia Mikhailova studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti (Ruská federace). Ve studiu dále pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Nyní studuje na JAMU v Brně.
Libor Janeček je absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 - 2008 účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem. V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Jako sólista vystupoval s Tišnovským komorním orchestrem. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.