po út st čt so ne
  • Městské divadlo Krnov, čtvrtek 23. 6. v 19.00 hod.

  • Koncertní síň sv. Ducha, úterý 29. 6. v 10.00 hod.

  • benefiční koncert u Bauerovy kavárny, 29. 6. od 16.00 hod.

Jiří Pazour – Géniové světové hudby v klavírních proměnách

geniove_hudby_2021_UVODNIK
Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2022-01-11 19:00

Vstupné 180 Kč, ZTP, děti a studenti sleva 50 %

Doprodej vstupenek v TIC Krnov od 14. 12. 2021

Koncert v rámci KPH 2021/2022

Koncert Géniové světové hudby v klavírních proměnách je další z řady netradičních klavírních vystoupení hudebního skladatele a klavíristy Jiřího Pazoura. Také v tomto koncertním programu zazní celá řada hudebních skladeb v různých žánrech a stylech. I tentokrát, jak už je při koncertech Jiřího Pazoura zvykem, umělec navazuje v druhé polovině koncertu kontakt se svými posluchači a plní jejich hudební přání. Vznikají tak původní nové klavírní skladby bez přípravy přímo před zraky posluchačů.

Jak už sám název napovídá, v průběhu koncertu zaznějí klavírní improvizace na témata známých skladeb českých a světových skladatelů v nové hudební podobě. Jiří Pazour vám s vtipným a milým průvodním slovem zahraje například Smetanovu Vltavu v různých hudebních stylech, nebo originálním způsobem promění hudební téma klavírního koncertu b moll Petra Iljiče Čajkovského.

Uslyšíte také originální zpracování skladeb Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, George Gershwina a dalších autorů.

S Jiřím Pazourem zažijete nevšední večer nejen prvotřídní klavírní hry, ale především večer živelných, strhujících a inspirací nabitých improvizací a hudebních proměn.

Jak už bývá u koncertů Jiřího Pazoura zvykem, v druhé části programu si posluchači sami mohou zvolit témata, která bude Jiří Pazour zpracovávat. Tato část koncertu není nikdy stejná, pokaždé zní nová hudba. Návštěvníci tak mají možnost sledovat, jakým způsobem se proměňují známé melodie a jak přímo na místě vznikají nové hudební skladby.

 
 

Powered by iCagenda